در حال بارگزاری...

بست راه

نکته ها و ابزارهای تولید محتوای SEO-Friendly

اگر شما یک وبسایت برای کسب و کارتان دارید، باید بدانید که نکته ی مهم درباره ی محتوای وبسایتتان این است که این محواها باید برای موتورهای جست و جو بهینه سازی (سئو) شده باشند. اهمیت محتوای سئو فرندلی (seo friendly) این است که در جایگاه وبسایت شما در صفحات موتورهای جست و جو تاثیر بسزایی میگذارد. اگر وبسایت شما در صفحه اول موتورهای جست و جو نمایش داده شود، محتوای شما کلیک، اشتراک گذاری، لایک و فعالیت بیشتری دریافت میکند. اگر قرار باشد که هیچ کسی وبسایت شما را نبیند، بنابراین نوشتن بهترین مقاله ها هم بی فایده است! ولی تولید محتوای بهینه سازی شده برای موتورهای جست و جو کار ساده ای نیست. مقدار زیادی فکر و پیش بینی روی محتوای سئو شده گذاشته می شود. این نکته ها و روش ها به شماغ کمک میکنند که محتوایی تولید کنید که نه تنها جذاب و مرتبط با وبسایت شماست، بلکه تمام توجه بیننده ها را به خودش جذب کرده و در صفحات جست و جو نمایش داده شود.

 

چگونه یک محتوای سئو فرندلی تولید کنیم:

1- از عنوان و زیر عنوان استفاده کنید

استفاده از عناوین و زیر عنوان سود های زیادی برای بهینه سازی محتوای شما دارد. اول از همه این کار متن شما را بی نظیر و خوانا تر میکند. مردم تمایل بیشتر به اشتراک گذاری متن های خواناتر دارند. همچنین، داشتن عنوان و زیر عنوان نقش کلمات کلیدی محتوای شما را پر رنگ تر میکند.

2- یه محتواهای قبلیتان لینک بدهید

لینک زدن به وبسایت های با کیفیت و پربازدید اعتبار ویسایت شما را نیز بالاتر میبرد. هرچه لینک ها بهتر باشند، رتبه وبسایت شما در موتورهای جست و جو نیز بالاتر میرود. همچنین درج منبع اصلی در متن مقاله باعث ایجاد اعتماد در بازدیدکننده میشود.

 

3- طول محتوای خود را بهینه کنید

گوگل اولویت نمایش را به مقالات طولانی تر میدهد، ولی اگر این مقالات بیش از اندازه طولانی باشند، شما بازدیدکنندگانتان را از دست میدهید. مقالات شما حداقل باید 300 کامه باشد (که البته پیشنهاد بست راه 500 کلمه برای مقالات فارسی است) با توجه به اینکه میزان حداکثر کلمات برای مقالات تعیین نشده است، سعی کنید حدود 700 یا 800 کلمه برای مقالات استفاده کنید (پیشنهاد بست راه استفاده از 1500 کلمه برای مقالات فارسی است) تعداد حداکثری برای کلمات مقالات رابطه مستقیم با موضوع و کیفیت مقاله دارد و حتما بین 1 الی 2 درصد مقاله شما را باید کلمات کلیدی تشکیل بدهند. بنابراین در یک مقاله 500 کلمه ای باید 5 الی 10 کلمه کلیدی داشته باشید.

4- کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید

قبل از اینکه شروع به نوشتن مقاله خود کنید، تصمیم بگیرید که از چه کلمات کلیدی ای میخواهید استفاده کنید. شما میتوانید این کار را به شرکت بست راه بسپارید و یا اینکه کلمات کلیدی خود را بر اساس کلمات کلیدی برنامه ریزی شده موتورهای جست و جو انتخاب کنید. اگر شما تا به حال این پروسه را اجرا نکرده اید، باید با خواندن مقاله یافتن کلمات کلیدی مناسب شروع کنیدزمانی که شروع به نوشتن میکنید، در تیتر، عنوان، تگ های مقاله و همچنین متن اصلی استفاده کنید.

 

5- تصاویر خود را بهینه کنید

استفاده از تصاویر باعث جذاب و قابل اشتراک گذاری شدن محتوای شما میشود. مردم تمایل بیشتری به خرید از ویسایت هایی دارند که تصاویر جذاب و مرتبط داشته باشند. شما میتوایند با اضافه کردن کلمات کلیدی و تگ Alt آنها  را بهینه سازی کنید. فراموش نکنید که اندازه تصاویر را هم باید بهینه سازی کنید. عکس هایی که خیلی بزرگ هستند، سرعت لود شدن سایت را پایین آورده و به سئوی شما ضربه میزند. حجم تصاویر را بدون فدا کردن کیفیت آنها تا جایی که ممکن است کوچک کنید.

 

6- محتوا را قابل اشتراک گذاری کنید

خب، شما توانستید با موفقیت یک مقاله ی سئو فرندلی بنویسید که محتوای با کیفیت و ارزشمند داشته که مردم دوست دارند آن را بخوانند. قدم بعدی این است که محتوا را قابل اشتراک گذاری بکنید. وبسایت هایی مثل  ShareThis  و  AddThis قابلیت اضافه کردن دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به وبسایتتان اضافه میکنند که مردم بتوانند محتوای شما را به راحتی به اشتراک بگذارند.

 

7- مقالات با کیفیت و ارزشمند بنویسید

محتوای شما باید کاملا واضح و خوانا باشد ولی این به تنهایی کافی نیست. بهترین راه جذب مردم به محتوای خود نوشتن مقاله ی مفید و جذاب است. موتورهای جست و جو به ویسایت هایی ارزش میدهند که محتوای با کیفیت و مرتبط داشته باشند. کیفیت تقریبا از همه ی موارد دیگر موجود در لیست مهم تر است.

 

زمانی که شما یک ایده ی قوی در ذهنتان راجع به چگونگی نوشتن و قالب یک مقاله دارید، میتوانید از این ابزار برای راحت تر کردن روند تولید محتوا استفاده کنید:

ابزار و روش ها

Hemingway Editor (فقط برای متون انگلیسی)

ادیتور همینگوی یک منبع فوق العاده  برای کارهای نوشتاری روزانه است ولی بهترین کاربرد این ادیتور برای تصحیح مقاله شما بر اساس بهینه سازی سئو است. ادیتور همینگوی مقاله شما را آنالیز و بررسی کرده و جملات سخت و غیر قابل خواندن متن شما را های لایت میکند.  بست را برنامه دارد که ورژن فارسی این ابزار را برای شما هم وطنان عزیز آماده کند که به زودی در همین صفحه معرفی میگردد.

BestRah

آژانس دیجیتال مارکتینگ بست راه خدمات زیادی در باره ی تولید محتوا برای وبسایت شما انجام میدهد. تیم نویستندگان حرفه ای بست راه میتواند مقاله های سئو فرندلی برای وبسایت شما تولید کند. با توجه به اینکه مقالات شما باید مرتب، تمیز و صحیح باشد، تیم بست راه  خدمات ادیت و ویرایش مقالات شما را نیز ارائه میدهد.

KEYWORD DENSITY CHECKER (فقط انگلیسی)

این ابزار متن و یا URL شما را اسکن کرده و به شما میگوید که چند بار از هر کلیدواژه استفاده کرده اید. این ابزار برای مقالات خیلی طولانی خیلی مفید است. به این ترتیب شما میتوانید مطمئن شوید که تعداد کلمات کلیدی که در مقاله تان استفاده کرده اید کمتر و یا بیشتر از حد مجاز نیستند.

SEO Optimization

این ابزار وبسایت و یا URL شما را بررسی کرده و خلاصه ای از کیفیت سئوی آن به شما میدهد. همچنین شما میتوانید به کمک این ابزار تا 5 کلید واژه به مقاله خود اضاقه کرده و میزان سرچ شدن آنها توسط بقیه مردم را بفهمید.

حالا نوبت شماست!

خوشبختانه این مقاله برای شما مفید بوده و تا آخر آن همراه ما بودید! اگر شما از ابزار و نکته هایی که در متن بالا گفته شد استفاده کنید، قادر خواهید بود که محتواهای سئو فرندلی و کاملا مرتبط با زمینه ی فعالیتتان بنویسید. به این ترتیب شما مقاله هایی تولید میکنید که مردم دوست دارند بخوانند و به اشتراک بگذارند. وبسایت های سئو فرندلی ترافیک ورودی بیشتری دریافت میکنند و ترافیک بالا امتیاز سئوی شما را بالا میبرد. شما چه ایده هایی دارید که سئوی وبسایتتان را پیشرفت بدهید؟ آیا نکته ها و شگرد های دیگری دارید که بتوانید وبسایتتان را بیشتر بهینه سازی کنید؟! این ایده ها را با ما به اشتراک بگذارید

درخواست برآورد هزینه