در حال بارگزاری...

بست راه

راهنمای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب کسب و کارشما

کلمات کلیدی خوب !!! اگر در خاطرتان باشد در مقالات پیشین در مورد چگونه کلمات کلیدی و عبارت های بلند مفید پیدا کنیم؟ صحبت کردیم و در تعدادی از مقالات قبل هم آموزشی کوتاه در مورد کلمات کلیدی داشته ایم که برای اینکه به یاد آورید من لینک آن مقالات را در زیر قرار می دهم:

چگونه کلمات کلیدی و عبارت های بلند مفید پیدا کنیم؟

چگونه کلمات کلیدی تجاری انتخاب کنیم؟

کلمات کلیدی برای SEO

آموزش های یک دقیقه ای سئو – پیدا کردن مهمترین کلمات کلیدی

راهنمای کامل استفاده از ابزار Google Keyword Planner برای کلمات کلیدی

و اما مقاله جدید امروز ما ؛ آیا به دنبال بالا بردن ترافیک وبسایتتان هستید؟ نکته اصلی در این کار، دانستن کلمات کلیدی اصلی و مهم است. نه تنها این کلمات کلیدی در بالا رفتن ترافیک و رتبه وبسایت شما نقش پررنگی ایفا میکنند، بلکه میتوانند نقطه ی شروع نوشتن یک مقاله نیز باشند.

قبل از اینکه نوشتن مقاله خود را آغاز کنید، بسیار مهم است که کلمات کلیدی مهم مربوط به تیتر مقاله ی خود را پیدا کنید. تحقیق و یافتن مناسبترین کلمات کلیدی از شناسایی بازار و جامعه ی هدف شما گرفته تا آنالیز رقبا، میتواند کمک زیادی به شناسایی مشتریانتان و چیزهایی که به دنبالش هستند بکند. این کار به شما ضمانت این را میدهد که محتوایتان مشتریان اصلیتان را مورد هدف قرار داده و در مقابل مشتریان بالفعل و بالقوه به نمایش گذاشته شود.

خب، چطور باید کلمات کلیدی ایده آل برای برند، تیتر مقاله و … خود را پیدا کنید؟

قدم اول: جامعه هدف خود را شناسایی کنید:

برای شناسایی کلمات کلیدی مناسب، اول از همه باید بدانید که چه کسانی درباره ی کسب و کار شما در اینترنت سرچ کرده و به آن علاقه دارند. مشترریان فعلی شما چه کسانی هستند؟ آیا بازار و مشتریانی وجود دارد که هنوز به آنها دسترسی پیدا نکرده اید؟ کدام یک از گروه های مردمی بیش از بقیه از محصولات/خدمات شما استفاده میکنند.

جامعه هدف شما باید بازه ای به اندازه ی مشتریان فعلیتان تا بازارهای مورد نظر شما که هنوز به آنها دست نیافته اید باشد. به احتمال زیاد این گروه های مختلف، دارای نیاز های متفاوتی نیز هستند. بنابراین به یاد داشتن این تفاوت ها هنگام تهیه ی لیست کلمات کلیدیتان بسیار مهم است. اهمیت این نکته به این دلیل است که میتوانید تمام کسانی که هنوز به آنها دست نیافته اید ولی میخواهید که مشتری شما شوند را مورد هدف محتوای خود قرار دهید. همچنین با این کار باعث میشوید که مشتریان فعلیتان نیز دوباره به شما رجوع کنند.

همچنان که داریم روش های قدم به قدم تهیه ی لیست کلمات کلیدی مناسب را بررسی میکنیم، بیایید مثالی در این زمینه بزنیم. تصور کنید که شرکت مشاوره املاک خودتان را دارید و به دنبال بالا بردن ترافیک ورودی به وبسایتتان هستید. بازار هدف شما ممکن است شامل این افراد باشد:

کسانی که برای اولین بار میخواهند خانه بخرند

صاحب خانه های باتجربه

فروشنده های خانه

و همچنین پیمانکاران ( که شما هنوز وارد تجارت با این گروه نشده اید)

قدم دوم: از سوالاتی که مشتریانتان میپرسند مطلع باشید

حالا که جامعه ی هدف خود را شناخته اید، باید راجع به سوالاتی که مشتریانتان میپرسند نیز مطلع باشید که بتوانید پاسخ های صحیح و کاملی به آنها ارائه دهید. به عنوان فردی خبره در حرفه ی خودتان باید بدانید که سوالات متداول مشتریان شما معمولا چه چیزهایی هستند. ولی اگر جامعه ی هدف و یا بازار جدیدی به کسب و کارتان اضافه شده باشد، ممکن است در تشخیص و شناسایی این سوالات نیاز به کمی کمک داشه باشید. ابزار فوق العاده ی Answer the Public به شما در این راه کمک میکند. این ابزار در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی قابل استفاده است ولی BestRah در حال آماده سازی نسخه فارسی آن برای هموطنان عزیزمان است.

در ادامه مثال قبلیمان، یعنی بنگاه مشاور املاک، به این فکر کنید که کسانی که برای اولین بار میخواهند خانه ای بخرند، ممکن است چه سوالاتی در ذهنشان داشته باشند. ( برای مثال: چه هزینه هایی به قیمت خرید خانه اضافه میشود؟ سپرده چیست؟ آیا خرید خانه به صرفه تر است یا رهن و اجاره ی آن؟)

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

قدم سوم: محتواهای جذاب در زمینه ی کاری خودتان را ببینید

مرحله ی بعدی، دیدن و ایده گرفتن از محتوای سایت کسب و کارهای موفق در زمینه ی کاری خودتان است. به دنبال چیزهایی بگردید که خودتان میپسندید. چگونه میتوانید این محتواها را توسعه دهید؟ همچنین محتواهایی را ببینید که نمیپسندید. از چه نوع تیتر مقاله هایی باید بپرهیزید؟ چگونه میتوانید باعث شوید که محتوایتان برجسته شود؟

در ادامه ی مثالمان، به دنبال سر دم داران در زمینه ی املاک بگردید. هریک از آنها وبلاگ و سایت هایی با هزاران محتوای جذاب برای خواندن و ایده گرفتن شما دارند. این محتواها را بخوانید و ببینید که از چه تیترهایی استفاده میکنند و چه کامنت هایی دریافت میکنند و مشتریان آنها به دنبال چه چیزهایی هستند؟

به یاد داشته باشید که مهم نیست شما چه محتواهایی را دوست دارید و کدام یک از آنها را نمی پسندید. بلکه نکته مهم این است که مشتریان شما کدامیک از آنها را دوست دارند و به کدام یک پاسخ مثبت تری میدهند. چگونه میتوانید محتوایی را پیدا کنید که مشتریان و جامعه ی هدف شما را درگیر کند؟ کافیست به اشتراک گذاری های شبکه های اجتماعی نگاه کنید! هرموقع که کاربری محتوای یک برند را در شبکه های مجازی به اشتراک میگذارد، یعنی که این محتوا، مطلبی مفید و مرتبط بوده. جست و جو گر محتوای Ahref راهی آسان برای دیدن بهترین محتواها از دید مشتریان است.

پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی

قدم 4: لیست کلمات کلیدی خوب بسازید

حالا که فاز تحقیق به پایان رسیده، وقت ساختن لیست کلمات کلیدی خوب برای محتوای شما است. شما باید در انتخاب کلمات کلیدیتان بسیار استراتژیک برخورد کنید. برای مثال، بالا رفتن در رتبه ی کلمه ی “خرید خانه” بسیار سخت است چرا که کلمه ای فراگیر و با تعداد بسیار زیادی محتواست. به جای آن روی کلمات کلیدی تمرکز کنید که طولانی تر، دقیق تر و راحت تر در گرفتن رتبه باشند. برای مثال کلمه کلیدی مناسب برای یک بنگاه مشاور املاک میتواند ” خرید خانه نوساز در شیراز” و یا “نکاتی که باید قبل از خرید خانه بدانید” باشد.

 در حین ساختن لیست کلمات کلیدیتان، بجامعه هدف خود را به یاد داشته باشید. حتما برای هریک از گروه های مورد هدف کسب و کارتان کلمات کلیدی مختص خودشان را پیدا کنید ممکن است که  تفاوتهای بزرگی میان هریک از دسته های جامعه ی هدف شما باشد، ولی دربرگرفتن تمام آنها در محتوایتان نکته ای ضروریست. اگر لیست کلمات کلیدیتان خیلی طولانی و بلند است نگران نباشید، هرچه کلمات کلیدی بیشتری داشته باشید، محتواهای بیشتری هم میتوانید تولید کنید.

قدم 5: از یک برنامه ریز برای کلمات کلیدی استفاده کنید

بعد از ساختن لیست کلمات کلیدیتان، میتوانید اطلاعات بیشتری راجع به هر یک از آنها دریافت کنید. چگونه؟ از طریق سرچ کردن آنها در یک برنامه ریز کلمات کلیدی. اگر شما صاحب یک اکانت گوگل ادوردز هستید، google keywprds planner میتواند ابزاری عالی برای سامان دهی کلمات کلیدی شما باشد. ورژن های رایگان این برنامه ریزها نیز موجودند از جمله Moz’s keyword suggestions، که میتواند به طور محدود تعداد مشخصی در روز کلمه کلیدی مناسب و مرتبط به شما بدهد.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

هدف یک برنامه ریز کلمات کلیدی خوب، کمک به ساماندهی، ویرایش و بهینه سازی لیست کلمات کلیدی شماست. از این طریق شما میتوانید اطلاعاتی راجع به کلمات کلیدیتان از جمله میزان مرتبط بودن آن با جامعه هدف شما، شدت رقابت سایت های مختلف بر سر آن کلمه کلیدی و گزینه های مشابه آن کلمه، به دست بیاوردید. لیست شما قرار نیست ثابت باشد. شما میتوانید با استفاده از این اطلاعات برخی از کلمات کلیدی را تغییر داده و یا کلمات کلیدی جدید به لیستتان اضافه کنید.

خب حالا شما یک لیست کلمات کلیدی دارید که کلمه ی “روش های ساختن خانه” هم جزو آن است. ولی بعد از تحقیقات راجع به این کلمه کلیدی متوجه میشوید که بالا رفتن رتبه تان در جست و جوهای این کلمه کلیدی بسیار سخت و غیرممکن است. خیلی ساده است! حذفش کنید! به یاد داشته باشید که باید این لیست خود را هرچند وقت یک بار به روز رسانی کنید. چرا که کلمات کلیدی با توجه به میزان جست و جوی مردم در بازه های زمانی مختلف ممکن است دارای ارزش های جست و جوی مختلفی باشند و بدین ترتیب ممکن است کلمه کلیدی اصلی مقاله شما در این ماه ، کلمه ای کاملا بی ارزش برای مقاله های ماه های آتی شما باشد.

قدم 6: یکی از کلمات کلیدی لیستتان را انتخاب کنید و مقاله ای حول محور آن بنویسید.

سرانجام وقت آن رسیده که نوشتن محتوای خود را آغاز کنید! برای شروع روی یک و یا دو کلمه تمرکز کنید و سپس با نوشتن متن درباره ی این کلمات کلیدی، تولید محتوایتان را شروع کنید. بد نیست که در حین نوشتن، نگاهی هم به صفحه ی نتیجه های موتور جست و جو برای درک بهتری از رتبه بندی کلمات کلیدی بیاندازید. این کار همچنین به شما کمک میکند که مقالاتی که وجودشان در حیطه ی کاری شما الزامی بوده ولی تابحال نوشته شده اند را نیز پیدا کنید و بتوانید روی آن موضوع ها مانوور بیشتری بدهید.

در حین نوشتن مقاله، باید توجه داشته باشید که مقالتان را از کلمات کلیدی خوب لبریز نکنید. همچنان که استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و متنوع در محتوایتان بسیار تاثیر خوب و مثبتی دارد، فدا کردن قابل خواندن بودن مقالتان نیز تاثیرات منفی زیادی روی رتبه بندی شما میگذارد. همیشه به یاد داشته باشید که محتواهایتان را برای بازدید کننده هایتان بسازید، نه برای کاوشگرهای وب.

وقتی که مقاله ی شما آماده شد، منتشرش کنید. حالا میتوانید بنشینید و نتیجه ی زحمات خود را تماشا کنید. اگر محتوای شما با موضوع “5 اشتباه در خرید خانه” رتبه بالایی نگرفت، برای محتوای بعدیتان روی کلمات کلیدی دیگری تمرکز کنید. هرچه محتوای بیشتری تولید کنید، نکاتی بیشتری نیز راجع به نحوه ی عملکرد کلمات کلیدی خوب مرتبط با حرفه ی خود را یاد میگیرید.

سخن آخر:

تحقیق درباره ی کلمات کلیدی خوب ممکن است که وقت گیر به نظر برسد. بخصوص وقتی که میلیون ها کار دیگر برای انجام دادن دارید. ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد! چرا که با این کار رتبه بندی و ترافیک ورودی وبسایتتان را بالاتر برده و به طبع آن فروشتان نیز بالا میرود. ولی شما هم جزو کسانی هستید که درمیان مشغله های فراوان کاری خود، به هیچ وجه فرصت انجام داد اینکار را ندارید، تیم ما به شما در این راه کمک میکند. حالا میتوانید  با ما تماس بگیرید و یا با استفاده از این روش ها لیست کلمات کلیدی خود را بسازید. در هرصورت فراموش نکنید که تجربه خود از جمع آوری کلمات کلیدی مربوط به حرفه تان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید…

موفق باشید

درخواست برآورد هزینه