4 دلیل مهم برای ضرورت استفاده از شبکه های اجتماعی در حرفه جراحی پلاستیک

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 06 تیر 1395

4 دلیل مهم برای ضرورت استفاده از شبکه های اجتماعی در حرفه جراحی پلاستیک

4 دلیل مهم برای ضرورت استفاده از شبکه های اجتماعی در حرفه جراحی پلاستیک

احتمال اینکه در سال 2016 حداقل عضو یکی از شبکه های اجتماعی نباشید خیلی کم است. سه سال پیش حدود 80 درصد از جوانان آمریکایی عضو شبکه‌های اجتماعی بودند و این عدد هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

جراحان پلاستیک عزیز اگر در هیچ یک از شبکه های اجتماعی به صورت شخصی حضور ندارید اشکالی ندارد؛ ولی وجود یک معرفی از خدمات خود در بستر آنلاین تاثیر زیادی در شناخته شدن شما و برنامه هایتان و روابطتان با بیماران و به تبع آن میزان بازدید از سایت شما و ترافیک آن دارد. البته این چهار مورد همه‌ی مزایای استفاده از حضور در شبکه های مجازی نیست ولی عدم حضورتان در فضای مجازی می‌تواند باعث از دست رفتن فرصت های زیادی شود که درنهایت می‌تواند به نفع رقبایتان شود.

مثالی هست که می‌گوید نمی‌توان در مورد خوب یا بد بودن چیزی نظر داد مگر اینکه آن را با چیز دیگری مقایسه کنیم. سرمایه گذاری در برنامه بازاریابی دیجیتالی که از آمار و بازخوردهای شبکه های اجتماعی به عنوان عامل اصلی تبلیغ خود استفاده می‌کند، باعث خواهد شد که بدانید چطور در برابر رقبای خود رفتار کنید و کمکتان خواهد کرد تا به دغدغه های فکری مانند اینکه چطور بیماران بیشتری را جذب کنید پایان دهید.

هرچه حضور در شبکه اجتماعی بیشتر، پایداری و شناخته شدن بیشتر

داشتن حساب های کاربری فعال در چهار شبکه مجازی بزرگ فیسبوک، توئیتر، لینکدین و پینترست، میزان دیده شدن خدمات شما را تسریع می بخشد.

البته امروزه در ایران به دلیل فیلتر بودن شبکه های اجتماعی فوق دسترسی برای بسیاری از افراد به این شبکه ها میسر نمی باشد و به جای آنها می‌توان از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام که این روزها بسیار در ایران محبوب هستند استفاده کرد.

نود درصد بیماران هنگام جستجوی خدمات جراحی پلاستیک چک می‌کنند که ببینند آیا پزشک موردنظرشان صفحه‌ای در شبکه های مجازی دارد یا نه. شما باید به شبکه های اجتماعی به عنوان پورتال‌هایی جدا برای وب سایتتان که هزینه‌ی اضافه‌ای برایتان ندارد فکر کنید و آنها راحت ترین راه‌هایی خواهند بود که بیماران می‌توانند شما را پیدا کنند. اگر می‌خواهید به سرعت صدای زنگ تلفن مطبتان را بشنوید، شبکه های اجتماعی یکی از آسانترین و بی هزینه ترین راه‌ها برای به وقوع پیوستن این خواسته هایتان است.

چیزی را که نتوان اندازه گیری کرد نمی‌توان مدیریت کرد

وقتی در پایان هر روز رفتارهای مخاطبان و بیماران خود را با بررسی بازخوردهای آنها در شبکه های اجتماعی بررسی و تحلیل کنیم، می‌توانیم به  نقاط ضعف و قوت کار خود پی ببریم. داشتن شبکه اجتماعی در حرفه‌ی جراحی پلاستیک به شما اجازه می‌دهد تا شرایط خود را سنجیده و موقعیت خود در منطقه ای که قرار دارید را بهتر بشناسید. حال چرا نباید از مزایای این اطلاعات حیاتی استفاده کنید؟

 

ایجاد روابط با بیماران

شبکه های اجتماعی یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای ارتباط برقرار کردن با بیماران به شمار می‌رود و در ادامه نیز باعث بیشتر شدن اعتماد بین پزشک و بیمار خواهد شد. البته که شما در زمان ویزیت بیماران در کنارشان قرار دارید اما بعد از اینکه آنها مطب شما را ترک کردند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر بخواهند در مورد چیزی اطلاعات کسب کنند در گوگل آن را جستجو خواهند کرد و ممکن است به اطلاعات غلطی دسترسی پیدا کنند که به ضررشان تمام شود.

از طریق شبکه های اجتماعی می‌توانید به راهنمایی و آموزش آنها با اطلاعات دقیقی که درموردشان دارید ادامه دهید زیرا این راهنمایی ها مستقیما از جانب شماست و از این طریق می‌توانید به مراقبت از آنها بپردازید.

مسیری  مستقیم  به وبسایت شما

این خیلی خوب است که بیمارانتان پست های شما در شبکه های مجازیتان را لایک کرده و به اشتراک بگذارند. اما اینها همه‌ی مزایای شبکه های اجتماعی برای شما نیست! اگر شبکه های اجتماعی شما نقطه ی A و وبسایتتان نقطه ی B باشد. مسیر بین این دو نقطه زمانیست که بیماران بر روی لینک‌های سایت شما که در شبکه های اجتماعیتان به اشتراک گذاشته اید کلیک می‌کنند و مستقیما به سایتتان انتقال داده می‌شوند. اینگونه می‌توانید هدایت بیماران بالقوه را در دست گرفته و آنها را به سایت خود هدایت ‌کنید و تا جایی‌که می‌توانید آنها را پذیرش کنید. اینجاست که جادوی شبکه های اجتماعی به وقوع می‌پیوندد؛ از یک کلیک در شبکه های اجتماعی تا نشستن در اتاق انتظار مطب شما برای انجام روند درمانشان. آیا این فوق العاده نیست؟

آیا آماده ی شروع برنامه ریزی، سنجیدن ، و مدیریت حضورتان در شبکه های اجتماعی هستید؟

بوسیله‌ی BestRah خدمات خود را با استفاده از شبکه های مجازی برای جراحی پلاستیک قرن بیست و یکی کنید. همین  امروز با ما تماس بگیرید منتظر شنیدن درخواست های شما هستیم.

نویسنده: مهندس محمد فتحی

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)