۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon شنبه 22 مهر 1396

۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

در ادامه ی دو مطلب قبلی که درباره ی علت های تاثیر گذار نبودن و ضعف های تبلیغات شما در شبکه های اجتماعی صحبت کردیم می خواهیم در این مطلب به ۲ علت باقیمانده از آن بپردازیم.

شما می توانید جهت مطالعه ی دو مطلب قبلی از اینجا برای بخش اول و اینجا برای بخش دوم استفاده کنید. همچنین برای مشاوره ی تخصصی و حرفه ای در رابطه با تبلیغات در شبکه های مجازی می توانید با کارشناس ما در ارتباط باشید.

۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

از ۵ علت اصلی تاثیر گذار نبودن تبلیغات در شبکه های مجازی به ۳ عامل هدف گذاری اشتباه، تعیین قیمت نامناسب و تبلیغات خسته کننده اشاره کردیم. در این پست می خوایهم به دو علت پایانی این موضوع صحبت کنیم.

  1. ضعف در متن تبلیغ

وقتی تمام تبلیغاتی که در شبکه های مجازی صورت می گیرد را بررسی می کنیم به این نتیجه می رسیم که تعداد زیادی از آن ها متن درست و تبلیغاتی ندارند.نوشتن متن برای تبلیغات با نوشتن متن یک داستان یا حتی یک خبر بسیار متفاوت است و باید این را به یاد داشته باشید. شما اگر نویسنده نباشید هیچگاه خودتان شروع به نوشتن یک رمان نمی کنید، پس بهتر نیست نوشتن متن تبلیغات را هم به کسی که در این زمینه حرفه ای است بسپارید؟

اما ضعف از کجاست؟

بسیاری از مواقع تبلیغات تمام مشکلاتی که قبلا گفتم را برطرف کرده اند و هیچکدام از آن ها را ندارند به خصوص مورد آخر که انتخاب یک عکس و بنر جذاب است اما باز هم آنطور که باید بر روی تبلیغات کلیک نمی شود، اینجاست که می فهمیم متنی که بر روی تبلیغات نوشته شده متن جذاب و جالبی نیست. متن شما باید در ابتدا با یک تیتر درشت و آن هم به صورت سوالی باشد. مثلا ننویسید "فلان محصول من می تواند در ذخیره زمان به شما کمک کنید." به جای چنین تیتری می توانید از عبارت سوالی " آیا دوست دارید در مدت زمان کمتر، کار هخای بیشتری انجام دهید؟" پس از آن به جای لیست کردن ویژگی های محصول خود سعی کنید کار اصلی محصول را توضیح دهید و حتی متن خود را نیمه تمام بگذارید. در نهایت همه ی این حرف ها یک موضوع را می رساند، انسان موجود کنجکاوی است و اگر می خواهید موفق باشید باید کنجکاوی کاربران را جلب کنید.

  1. تست نکردن تبلیغات

بعد از همه ی مراحلی که تا به حال گفتم ممکن است با خود بگویید من همه موارد را رعابت کردم، بهترین عکس را گذاشتم و بهترین متن را گروه مناسب را انتخاب کرده ام و خلاصه همه چیز عالی است. جالا باید فقط منتظر نتیجه ی تبلیغات باشم.... این یکی از اشتباه ترین کار های ممکن است.

قبل از هر چیزی باید تبلیغات خود را تست کنیم تا مطمئن باشیم که می تواند عملکرد مورد انتظار ما را داشته باشد یا خیر، معمولا برای این کار ما یکی از ویژگی هایی که تا به حال درباره ی آن حرف زده ایم ( مثلا انتخاب عکس ماسب) را تغییر می دهیم و هر دو تبلیغ را در محیطی مشابه برای تست به نمایش می گذاریم. اگر تفاوت قابل توجهی بین واکنش ها باشد نتیجه می گیریم که احتمالا تبلیغ مناسبی داریم در غیر این صورت باید همه ی موارد را بار دیگر مرور کنیم تا اشتباه خود را پیدا کنیم.

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)