۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 19 مهر 1396

۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

تبلیغات در شبکه های مجازی

همان طوری که در مطالب قبلی خود به این نکته اشاره کرده ام، یکی از راه های موثر ( بخوانید موثر ترین راه) برای تبلیغات محصولات و خدمات استفاده از ظرفیت های شبکه های مجازی است. اگر شما در این چنین محیطی شناخته شده باشید دیگر کار تمام  است، همه شما را می شناسند. اگر به شما در چنین محیطی دید مثبت وجود داشته باشد می توانید مطمئن باشید که در سطح جامعه به شما دید مثبت وجود دارد و اگر برند شما در شبکه های مجازی موفق عمل کند باید از موفقیت کسب و کارتان خیالتان راحت باشد. اما بحث تبلیغات و ایجاد کمپین (یا چیزی که من اسم آن را جریان سازی در شبکه های مجازی می گذارم) اصلا کار راحت و ساده ای نیست. درواقع هر چقدر که شبکه های مجازی ظرفیت های بالایی برای موفت کسب و کار شما دارد به همان اندازه هم می تواند برای موفقیت شما خطرناک باشد!

سرویس حرفه ای تبلیغات در شبکه های مجازی Bestrah

تبلیغات در شبکه های مجازی کار تخصصی است که با دانش و تجربه ی بالا در این زمینه می توان نتیجه ی خوبی گرفت اما چرا شما باید ریسک این کار را خودتان به عهده بگیرید؟ بهتر نیست شما تمام توان خود را بر روی گسترش کار و جنبه های فنی کار خود بگذارید و کار هایی مثل طراحی سایت، تبلیغات موثر، شناساندن محصولات و خدمات، افزایش فروش از راه تبلیغات، بازریابی و ... را به متخصصان این حوزه واگذار کنید؟ پیشنهاد می کنم حتما در این مورد با کارشناسان ما صحبت کنید. اگر خود شما هم در شبکه های مجازی مختلف مثل فیسبوک عضو بوده باشید مطمئنا با تبلیغات آن برخورد داشته اید و می دانید که این تبلیغات تا چه مقدار می توانند آزار دهنده باشند. حتی شاید خود شما تبلیغاتی در این شبکه های مجازی قرار داده اید و با وجود تبلیغات گسترده اما بازخورد کمی از آن می گیرد. حتی ممکن است به دلیل وسعت تبلیغات توجه عده ای نیز به سمت شما معطوف شود اما باز هم متوجه شده اید این توجهات خیلی سطحی هستند یا به عبارتی، این توجهات به پول  و کسب درآمد تبدیل نمی شوند!

۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

در این مطلب سعی می کنیم با هم به ۵ دلیلی که کمپین های تبلیغاتی در شبکه های مجازی شکست می خورند و موفق نیستند بپردازیم.
  1. هدف گذاری اشتباه
شبکه های اجتماعی تنظیمات زیادی را برای ارائه ی تبلیغات در اختیار شما می گذارند. با این تنظیمات است که شما انتخاب می کنید مخاطبان شما چگونه انتخاب شوند و تبلیغات شما به چه گروهی از کاربران نمایش داده شود. نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما گروه هدف خود را به خوبی انتخاب نکنید، حتی اگر بهترین تبلیغات را داشته باشید و تیزر و بنر های تبلیغاتی شما از بالاترین کیفیت برخوردار باشند باز هم نمی توانید تاثیر گذار باشید و این مسئله به وضوح روشن است. تا زمانی که مخاطبان شما علاقه ای به فعالیت های شما نداشته باشند تبلیغات شما هر چقدر هم که با کیفیت باشند برای آن ها جذابیتی نخواهند داشت. حال اگر تاثیر گذاری تبلیغات شما کم است تقریبا می توانید مطمئن باشید که در قسمت جذب مخاطب خیلی ضعیف کار کرده اید و از آنجایی که تقریبا همه از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و .. استفاده می کنند می توانید مطمئن باشید که با تصحیح روش انتخاب مخاطب می توانید موفق باشید. روش تبلیغات در شبکه های اجتماعی در Bestrah بسیار دقیق، حساب شده و موثر ( بنا بر تجربه) هستند. ما با توجه به دانش فنی و تجربه ی زیادی که در این زمینه داریم به خوبی می توانیم تبلیغات شما را در شبکه های اجتماعی راه اندازی کنیم یا اگر از قبل چنین تبلیغاتی دارید و نتیجه ای نمی گیرید می توانیم این تبلیغات را برای شما اصلاح کنیم. از مواردی که تیم Bestrah خیلی دقیق به آن ها توجه می کند می توان به ویژگی های زیر اشاره کرد:
  1. جنسیت
  2. سن
  3. زبان
  4. ملیت
  5. محل زندگی
  6. علایق ( و هر چیزی که باعث جلب نظر افراد می شود)
  7. و ...
با بررسی مواردی مثل موارد بالا به خوبی مخاطبان حقیقی شما را پیدا می کنیم و به راحتی این افراد را برای نمایش موثر تبلیغات مورد هدف قرار خواهیم داد.  

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)