۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon جمعه 21 مهر 1396

۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

در مطلب قبلی توضیح دادم که تاثیر تبلیغات در شبکه های مجازی تا چه اندازه زیاد است و چرا باید از این ظرفیت برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنیم. همچنین درباره ی نحوه ی انجام چنین کاری صحبت کردم و در آخر سعی کردم ۵ تا از اشتباهات اساسی و مهم که معمولا در زمینه ی تبلیغات صورت می گیرد را توضیح دهم. در انتها با ذکر ۱ عنوان از ۵ عنوان اشتباه معمول مطلب را تمام کردیم. می توانید این مطلب را در اینجا ببینید. همچنین برای دیدن تمام مطالب ما درباره ی شبکه های مجازی و تبلیغات  روی آن ها کلیک کنید.

در این مطب سعی می کنیم ۲ عنوان از ۴ عنوان باقیمانده را بررسی کنیم، پس با ما باشید.

۵ علت عدم بازدهی تبلیغات در شبکه های مجازی

اولین دلیلی که برای تاثیر گذار نبودن تبلیغات باید به آن توجه کرد هدف گذاری اشتباه بود. سعی می کنم با یک مثال بار دیگر این مورد را توضیح دهم.

فرض کنید شما یک کارگاه تولید غذای حیوانات خانگی را اداره می کنید و یکی از محصولات شما غذای طبیعی برای گربه های خانگی است. با انجام تحقیقات مثلا با استفاده از ابزاری مثل Google Analytics و ... متوجه می شویم که اکثر مشتریان چنین محصولی خانم هستند، بین ۴۰ تا ۶۰ سال سن دارند و در مناطق اعیان نشین زندگی می کنند. حال شما به جای هدف قرار دادن این گروه از کاربران، کروه هدف خود را تمام افرادی که به گربه ها علاقه دارند انتخاب می کنید و به همین راحتی بدون توجه به تاثیری که انتخاب ها بر میزان فروش شما می گذارند فرصت های بسیاری را از دست می دهید.

کار ما در Bestrah انتخاب بهترین راه ها و تاثیر گذار ترین تبلیغات برای محصولات شماست.

  1. تعیین قیمت نامناسب

خیلی اوقات شما با برنامه ریزی های زیاد سعی می کنید مخاطبان زیادی را به خود جذب کنید اما در عمل چنین اتفاقی نمی افتد. شاید بهتر باشد در چنین مواقعی کمی هم به استاتژی قیمت گذاری خود توجه کنید و آن را مرور کنید.

در بسیاری از مواقع ایرادی که در تعیین قیمت برای محصولات وجود دارد این است که کسب و کار ها از یک سیستم خودکار و یک فرمول کلی برای قیمت گذاری بر روی همه ی محصولات استفاده می کنند که این البته یکی از اشتباه ترین عملکرد های ممکن در این زمینه است. ممکن است چنین راه حلی برای شما مفید به نظر بیاید و کار شما را خیلی راحت کند، اما اگر می خواهید تبلیغات شما واقعا تاثیر گذار باشد باید به همه ی جنبه های آن توجه ویژه داشته باشید و یکی از این جنبه ها قیمت محصولات است، سعی کنید با توجه به بازخورد هر یک از محصولات و بازخوردی که از تبلیغات می گیرید برای هر محصول قیمت مناسب تعیین کنید.

  1. تبلیغات خسته کننده

یکی از مشکلاتی که تبلیغات دارند این است که برای مخاطبان جذاب نیستند. ممکن است خیلی اوقات پیش بیاید که شما دقیقا گروه مناسبی را برای نمایش تبلیغات خود انتخاب کرده اید اما بازهم بر روی تبلیغات شما کلیک نمی شود و این یعنی همان نتیجه ای که ما از تبلیغات در شبکه های اجتماعی انتظار داریم. در این شرایط باید به این فکر کنید که احتمالا تبلیغات شما و عکس های گرافیکی که برای آن انتخاب کرده اید جذاب نیستند و توجه کاربران را به خود جلب نمی کند.

این نکته خیلی مهم است، سعی کنید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید و تبلیغاتی ایجاد کنید که توجه کاربران را به خود جلب کند!

 

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)