در حال بارگزاری...

بست راه

کپی رایتینگ و سئو: عبارت های توجه برانگیز

کپی رایتینگ و سئو: عبارت های توجه برانگیز

از مطلب قبلی سلسله مطالبی را آغاز کردیم که به سئوی مطالب کپی رایتینگ بپردازیم. در این سلسله مطالب سعی می کنیم به ۱۷ نکته ی بسیار مهم برای تهیه ی سئویی مناسب و خوب برای مطالب خود اشاره کنیم و به شما آموزش دهیم که مطالبی با سئوی بالا تهیه کنید.

در اولین پست از این سلسله مطالب به دو نکته ی بسیار مهم اشاره کردیم که یکی از آنها را “عبارت های توجه برانگیز” نام گذاری کردیم و حالا می خواهیم به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد کمی بیشتر و تخصصی تر درباره ی آن صحبت کنیم و برای نمونه به شما آموزش دهیم که چگونه باید محل مناسب این عبارت ها را در متن پیدا کنیم و در مرحبه ی بعد این عبارت ها را به کار بگیریم.

حالا وقت آن است که ببینیم جای مناسب این عبارت ها در متن کجاست

قبل از اینکه شروع کنیم برای خود یادآوری کنید، ما اصلا چرا باید از “عبارت های توجه برانگیز” استفاده کنیم؟ اگر متن ما آن گیرایی و جذابیت مناسب را دارد که دارد و اگر متن ما جذاب نباشد که دیگر با این عبارت ها مشکلی حل نمی شود، می شود؟

خب باید در پاسخ این سوال به چند نکته اشاره کنیم:

اول اینکه سئوی یک مطلب به چندین عامل بستگی دارد و ما برای هر مطلب باید تمام عوامل را تا جای ممکن بهبود ببخشیم، ما در سئوی مطالب به دنبال این نیستم که تنها یک عامل را به حد عالی برسانیم و بقیه را رها بلکه باید همه عوامل با یکدیگر پیشرفت کنند.

نکته ی دوم اینکه بله، عبارت های توجه برانگیز بر روی همه ی مطالب تاثیر می گذارد، چه آن مطالب واقعا جذاب باشند چه نباشند!

و اما دلیل اصلی استفاده از “عبارت های توجه برانگیز” چیست؟”

در سئو به دنبال جنبه های مختلفی هستیم و در این یک مورد ما می خواهیم زمانی را که کاربر در سایت ما صرف می کند و می ماند افزایش دهیم، ما در این یک مورد خاص فقط و فقط به دنبال افزایس مدت زمان استفاده از سایت توسط کاربر هستیم.

شروع کار استفاده از “عبارت های توجه برانگیر

مرحله ی اول- در ابتدا باید محلی از متن خود را پیدا کنید که ممکن است حوصله ی کاربر را سر ببرد و باعث شود که کاربر به کلی متن را رها کند و از سایت خارج شود. پیدا کردن این قسمت فرمول خاصی ندارد ولی شما با خواندن متن خود می توانید متوجه این مسئله شوید.

مرحله ی دوم- عبارت توجه برانگیز خود را بگنجانید!

ساده بود، نه؟

برای مثال در همین متنی که مطالعه کردید ۴ بار از “عبارت های توجه برانگیز” استفاده شده است:

شما می توانید از عبارت های ساخته ی خودتان یا حتی عبارت هایی که معمولا برای جنین استفاده ای به کار می روند در متن خود استفاده کنید. برای مثال چند نمونه از این عبارت ها را در زیر می بینید:

۱٫مسئله اینجاست

۲٫حالا

۳٫نکته ی جالب این است که

۴٫قسمت بد ماجرا اینجاس که

۵٫ممکنه برای شما ام جالب باشه که

درخواست برآورد هزینه