کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم(به روز ۱۳۹۶)

علیرضا
صارمی

clock icon دوشنبه 06 شهریور 1396

کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم(به روز ۱۳۹۶)

کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم(نکته ی سوم)

در ادامه ی صحبت های خودمان در موضوع کپی رایتینگ و سئو ی مطالب این بار به سراغ یکی از فاکتور های بسیار مهم و اساسی برای گوکل می رویم. شما می توانید با کلیک بر روی اینجا به تمام مطالب مرتبط با کپی رایتینگ و ایجاد سئوی مناسب برای آن ها دسترسی داشته باشید.

اضافه کردن کلمات LSI به متن مطالب

در ابتدا باید توضیح بدیهم که اصلا LSI چه چیزی می تواند باشد، با یک مثال بسیار قدیمی که همه با آن آشنا هستند شروع می کنیم. فرض کنید کاربران در گوگل کلمه ی "شیر" را جستجو می کنند و حالا گوکل می خواهد نتایجی برای این جستجو بیارود، خب کلمه ی شیر دقیق نیست و می تواند به شیر صنعتی، شیر خوراکی یا شیر (حیوانات) اطلاق شود. در مرحله ی بعد کاربر سعی می کند کمی دقیق تر جستجو کند و این بار کلمه ی شیر صنعتی را جستجو می کند. این به گوگل کمک می کند تا در نتایج خود فقط به دنبال همین "شیر" بگردد و در نتایج دقیق تری را ارائه دهد اما سوال اینجاست، خود گوگل از کجا تفاوت "شیر" را در سایت های مختلف متوجه می شود؟

اینجاست که نقش عبارت های Latent Semantic Indexing یا به طور مخفف LSI مشخص می شود.

کلمات LSI چیست و چه کاربردی دارد؟

این عبارت به معنای تشخیص درست موضوع و محتوای سایت است و موتور جستجوی گوگل با استفاده از این کلمات و عبارت ها تفاوت کلماتی مثل "شیر صنعتی" و "شیر جنگل" را متوجه می شود، اما چطور؟

به عنوان نمونه در عکس زیر نگاه کنید:

کپی رایتینگ و سئوکلمه ی کلیدی و اصلی این سایت "شیر" است. از طرفی گوگل مدت هاست که در شیوه ی جستجوی خود تغییر کرده (این موضوع را در مطالبی با عنوان "روش های جستجو در اینترنت تغییر کرده، پس محتوای ما نیز باید تغییر کند" بررسی کرده ایم) در نتیجه گوگل خیلی به کلمات کلیدی که شما برای سایت خود تعریف می کنید اعتماد نمی کند، راهکار گوگل برای این شرایط کلمات مترادف و هم به نوعی هم خانواده ی کلمه ی کلیدی شماست. در عکس بالا تماشا کردین که در کنار کلمه ی "شیر"  از کلماتی مثل جنگل، گربه‌سان، گوشتخوار، محیط زیست و ... استفاده شده بود که قطعا هیچکدام در ارتباط با "شیر های صنعتی" نیستند و به این شکل گوگل خیلی راحت می تواند متوجه شود که سایت شما و محتوای سایت شما در ارتباط با چه موضوعی است.

از مهم ترین مسائل کپی رایتینگ و سئو ی مطالب همین است که شما به گوگل بفهمانید موضوع سایت و مطالب شما در چه حوزه ای است.

راهکار استفاده از LSI ها در مطالب

شاید اساسی ترین راهکاری که می توان پیشنهاد داد این باشد که شما درواقع سعی کنید کار خاصی نکنید، فقط متن مطالب و محتوای مطالب خود را واقعا مرتبط با موضع سایت و عنوان مطالب خود انتخاب کنید. هر چه در متن شما کلمات مرتبط و مناسب بیشتر به کار رفته باشد گوگل متوجه ارتباط بیشتر شما با موضوع مورد جستجو می شود. با این حال یکی از راه های ساده برای افزایش تعداد عبارت های LSI (که فکر می کنم در هیچ سایت دیگری به آن اشاره نشده باشد) این است که کلمه ی کلیدی و درواقع همان کلید واژه ی کانونی خود را در گوگل یکبار چستجو کنید. در ادامه ی ببینید در نتایجی که گوگل برای شما پیدا می کند چه کلمات مرتبطی وجود دارد.

کپی رایتینگ و سئو

پس از آن باید سعی کنید از این کلمات در نوشته ی خود بیشتر استفاده کنید تا به نوعی به گوگل بفهمانید که سایت شما درباره ی این موضع خاص است.

 

مطالب مشابه

alireza

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟