چگونه کلمات کلیدی و عبارت های بلند مفید پیدا کنیم؟

علیرضا
صارمی

clock icon سه شنبه 04 مهر 1396

چگونه کلمات کلیدی و عبارت های بلند مفید پیدا کنیم؟

چگونه کلمات کلیدی و عبارت های بلند مفید پیدا کنیم؟

استفاده از ابزاری مثل Google Keyword Planner به ما کمک می کند که کلمات کلیدی مفیدی پیدا کنیم اما ایراد بزرگ این ابزار این است که کلمات جدید به ما پیشنهاد نمی دهد. مثلا اگر شما کلمه ی  "حلقه ی بسکتبال" را در این ابزار وارد کنید هیچگاه به شما "توپ بکستبال" را پیشنهاد نمی دهد بلکه سعی می کند با استفاده از کلماتی که وارد کرده اید ترکیباتی درست کند که چنین کلماتی خیلی اوقات کارایی مناسبی ندارند. در نهایت برای رفع این مشکل باید خودمان دست به کار شویم و عبارت های مناسب و کلمات کلیدی مفید را پیدا کنیم.

استفاده از پیشنهاد های جستجو

تا به حال شده که درمورد موضوعی جستجو کنید و در پایین صفحه ی گوگل پیشنهادات آن را ببینید؟ کلمات کلیدی این قسمت برای کسانی که می خواهند کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مورد نظر پیدا کنند مثل معدن طلاست. کافی است در متن خود سعی کنید از این کلمات پیشنهادی گوگل استفاده کنید.

استفاده از فروم و چت روم ها

سعی کنید از چت روم ها و فروم ها حتما استفاده کنید. در این محیط ها به خصوص فروم ها بحث های تخصصی درباره ی موضوعاتی صورت می گیرد که عموما مورد جستجو در گوگل نیز هستند و قطعا توسط عده ی خیلی زیادی جستجو می شوند. سعی کنید در این زمینه ها تولید محتوا داشته باشید و افرادی که می خواهند در موضوعات مختلف جستجو کنند را به سایت خود بکشانید. این کلمات و عبارت ها معمولا کمی بلند هستند اما از سوی دیگر بسیار دقیق نیز هستند و به همین خاطر خیلی سریع شما را به صفحات اول گوگل می رساند.

استفاده از سایتsoovle.com

این سایت که یک ابزار رایگان است که به شما کمک می کند تا بتوانید برای عبارت های مورد نظرتان کلمات کلیدی مرتبط و مناسب پیدا کنید. روش کار این سایت به این شکل است که شما عبارت مورد نظر را در آن تایپ می کنید و در سپس در انواع موتور های جستجو و شبکه های اجتماعی می گردد تا کلمات مرتبط با آن را پیدا کند.

پیشنهاد های گوگل در هنگام تایپ

کلمات کلیدی شاید باورتان نشود ولی یکی از بهترین جاهایی که می توان کلمات کلیدی خیلی خوبی از آن پیدا کردم همان پیشنهاد هایی است که هنگام تایپ یک موضوع گوگل به شما پیشنهاد می دهد. به این موارد خیلی توجه کنید و اگر در حد و اندازه ای نیستند که کلمه ی کلیدی شوند حتما سعی کنید لااقل در متن مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از ابزار Answer The Public

یکی از راه های یافتن کلمات کلیدی مفید و در عین حال جذاب استفاده از ابزار رایگان سایت Answer The Public. در این سایت شما با وارد کردن یک عبارت یا کلمه و کلیک کردن بر روی گزینه ی Get Questions می توانید تمام سوالاتی که کاربران اینترنت سرچ کرده اند و شامل کلمه ی شما می شده را تماشا کنید.

پیشنهاد آخر

در آخر باید بگویم بهترین انتخاب ها و گزینه ها برای شما قطعا زمانی به وجود می آید که یک موضوع مشخص انتخاب کنید، کلمه ی کلیدی مناسبی مرنبط با متن خود را انتخاب کنید و بر اساس این کلمه ی کلیدی متن خود را بنویسید.   برای مشاوره درباره ی سئوی سایت و تولید محتوای سئو و ... می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.  

مطالب مشابه

alireza

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟