چگونه موفق باشیم وقتی مهارت خاصی نداریم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 09 خرداد 1395

چگونه موفق باشیم وقتی مهارت خاصی نداریم

چگونه موفق باشیم وقتی مهارت خاصی نداریم

به ما درباره پیشرفت در زندگی همیشه این دروغ گفته می شود : بگرد و ببین در چه کاری استعداد داری ، برایش تلاش کن و بعد در اقیانوسی از خوشحالی و ثروت زندگی کن.

این جمله فقط برای کسی جواب می دهد که کلا برای آن استعداد به دنیا آمده باشد ولی برای بقیه، فقط باعث از دست دادن اعتماد به نفس می شود. شاید شما مهارت هایی در سطح جهانی نداشته باشید. شاید هم شما در خیلی چیزها استعداد داشته باشید.

خبر خوب این است که تقریبا همه افراد جزو این دسته اند و همین دسته شامل موفق ترین ستاره ها است. اصولا تعداد خیلی کمی هستند که در کاری بهترین هستند. آن ها معمولا کسانی هستند که به طور تصادفی استعداد خیلی مسایل مختلف را دارند.

بیل گیتس بهترین برنامه نویس ، سخنران ، تاجر ، آینده نگر و حساب دار نیست . درست است که در همه این موارد استعداد دارد ولی او یاد گرفته تا از مهارت هایش کنار هم استفاده کند و آن ها را به یک کار ارزشمندتر تبدیل کند.

ویل اسمیت ادعای بهترین خوانندگی و بازیگری را ندارد ولی او توانسته این دو مهارت را با هم ترکیب کند و شخصیتی جذاب و قابل قبول به آن اضافه کند و در کنارش تلاش زیادی کند. این کارهای او خیلی از استعداد هاش با ارزش تر است.

خیلی ها این اشتباه را کردند که تمرکزشان را روی چیزی که به خیال خودشان در آن بهترینند گزاشته اند. به طور مثال استیو جابز ممکن بود بهترین بنگاه دار شود.

حتی وقتی که استعدادهای شما در حد معمولی است ، ترکیب کردن این استعدادها می تواند شمارا به یک انسان ارزشمند تبدیل کند.

شاید شما پیش خودتان بگویید که بازیکن تنیس خوبی هستید و این بازی را دوست دارید. ولی ممکن است یک حس به شما بگوید که هیچوقت قهرمان دنیا نمی شوید. به خودی خود این استعداد شما خیلی ارزش ندارد ولی شما یاد می گیرید که توانایی آموزش تنیس را هم با کارتان ترکیب کنید. بعد شما با ساخت فیلم های آموزشی و کارکردن با اینترنت آشنا می شوید. شما هیچوقت بهترین فیلمساز یا کاربر اینترنت نمی شوید ولی همین استعدادهای معمولی شما کنارهم یک کار خارق العاده را به وجود می آورد. شما می توانید درباره کاری که خیلی دوست دارید کسب و کار آنلاین راه بیاندازید و همچنین متوجه هستید که هنوز استعداد های تکی شما نزدیک به خوب هم نشده است.

این موضوع در تمام حرفه ها درست است. یک تاجر معمولی که کمی حقوق، زبان، برنامه نویسی، طراحی یا سخنرانی  را یاد می گیرد می تواند از تمامی این استعدادها یکجا بهره ببرد.درواقع ، چیزی که یک تاجر معمولی را به یک تاجر موفق تبدیل می کند، ترکیبی از همین مهارت هاست، مثل روانشناسی و خودشناسی.

مهارت ها به خودی خود کارساز نیستند ولی ترکیب آن ها کارساز است. اگر می خواهید ارزش خود را بالا ببرید ، توانایی های خودرا اندکی کنار بگزارید و درباره ترکیب کردن مهارت هایتان تفکر کنید.

 مترجم: محمد فتحی

منبع: oliveremberton

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)