چند نکته برای استفاده از ابزار وبمستر و دیگر ابزار Google

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 03 آبان 1396

چند نکته برای استفاده از ابزار وبمستر و دیگر ابزار Google

در این مطلب سعی می کنیم به نکاتی که می تواند شما را در استفاده ی بهتر و کارآمد تر از گوگل وبمستر و گوکل بیزینس (Google My Business page) کمک کند بپردازیم. برای ارائه ی مطالب تخصصی تر و مشاوره های اختصاصی برای کسب و کارتان با کارشناسان سایت ما در تماس باشید.

آدرس ایمیل

یکی از نکاتی که خیلی کم به آن توجه می شود و کمتر کسی فکرش را می کند که چنین چیزی در سئوی ما تاثیر گذار باشد استفاده از آدرس ایمیل است. ببینید، شما یک کسب و کار دارید و اولین لازمه ی یک کسب و کار آنلاین داشتن یک وبسایت است. حالا اینکه شما ایمیل خود را به صورت @gmail.com وارد کنید و از ابزار مربوط به کسب و کار خود استفاده کنید بهتر است یا اینکه ایمیل خود را بر اساس دامین سایت و به صورت @yourname.com وارد کنید؟ البته برای بعضی از ابزار ها شما باید یک جیمیل داشته باشید اما بنا بر تحقیقاتی که صورت گرفته به طور کلی هر جایی که از شما ایمیل می خواهند به نظر می رسد بهتر باشد از ایمیل های اختصاصی دامین و سایت خود استفاده کنید. این عمل باعث می شود گوگل و موتور های جستجو به کسب و کار و وبسایت شما اعتماد بیشتری داشته باشند و بیشتر بر روی شما حساب کنند، اما چرا این اتفاق می افتد؟ با این کار موتور های جستجو و به خصوص گوگل نتیجه می گیرد که شما قطعا صاحب و ادمین اصلی سایت و کسب و کار هستید و به شما اعتماد بیشتری خواهد داشت.

تایید عضویت

یکی از کارهایی که باید در همان ابتدای ثبت نام و استفاده از ابزار گوگل انجام دهید این است که اکانت خود را verify کنید. این مسئله شاید به نظر شما مسخره بیاید یا به این فکر کنید که تایید کردن حساب کاربری چه تاثیری ممکن است داشته باشد، درباره ی این مسئله باید گفت که همه چیز درباره ی نتایج گوگل و سایت هایی که به کاربران نمایش می دهد به اعتماد مروبط می شود. اگر گوگل به سایت شما اعتماد کند و خیلی راحت آن را به صفحات اصلی و اولی خود جستجو ها و نتایج منتقل می کند و یکی از راه هایی که می توانید اعتماد گوگل را جلب کند همین تایید کردن و به اتمام رساندن مراحل ثبت نام در ابزار مختلف آن مثل Search Console و Google My Business است.

انتخاب اسم درست برای کسب و کارتان در ابزار Google My Business

برای کسانی که کسب و کار و شرکت خود را دارند و حالا می خواهند در فضای مجازی بر تبلیغ و گسترش کار خود تمرکز کنند شاید یکی از مفیدترین ابزار (اگر نگوییم مفید ترین آن ها) همین Google My Business باشد. این ابزار در عین حال که می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر شما و کارتان داشته باشد، می تواند تاثیر منفی هم بگذارد.

این خیلی مهم است که نام کمپانی، آدرس، شماره تلفن و دیگر اطلاعاتی که به گوگل می دهید درباره ی کسب و کارتان صحیح باشد، اگر خلاف این موضوع عمل کنید و اطلاعات اشتباه وارد کنید خیلی زود گوگل شما را تا جای ممکن از نتایج جستجو دور می کند و به صفحه ی شما اصلا امتیازی نمی دهد. یکی از مواردی که خیلی اوقات پیش می آید و به آن توجه کمی می شود نام کمپانی و کسب و کار است. باید در انتخاب اسم وسواس زیادی به خرج دهید و مطمئن باشید که پیش از شما کسی چنین اسمی انتخاب نکرده. درواقع باید اسمی بر روی کسب و کارتان بگذارید که می دانید این فقط شما هستید که از آن اسم برای خود استفاده می کنید.

 

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)