وبسایت تجاری ، نیاز ضروری هر برند در دنیای امروز

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 25 مرداد 1396

وبسایت تجاری ، نیاز ضروری هر برند در دنیای امروز

وبسایت تجاری ، نیاز ضروری هر برند در دنیای امروز

آیا شما برای کسب و کار خود وبسایتی راه اندازی کرده اید؟ آیا تا به حال به راه اندازی یک وبسایت برای معرفی محصولات خود فکر کرده اید؟آیا علاقمند هستید که محصولات و خدمات شما در سطحی بزرگ معرفی و عرضه شود؟

تمام این سوالت و سوالات دیگری از این دست در دنیای امروز اهمیت بسیار زیادی دارند و مهم تر از آن ها پاسخی است که شما می دهید. شما چه پاسخی دارید؟ تا چه اندازه به اهمیت راه اندازی وبسایت توجه دارید؟

تا همین چند سال گذشته میزان درآمد هر فروشگاهی رابطه ی مستقیمی داشت با محیط آن فروشگاه. در سال های نه چندان دور فروشنده ها به دنبال مکان ها پر رفت و آمد شهر بودند تا بتوانند کالای خود را به مردم عرضه کنند و هر چه در این امر موفق تر عمل می کردند از درآمد بیشتری برخوردار می شدند اما آیا امروز هم چنین مسئله ای مطرح است؟ آیا همچنان باید به دنیال مکان مناسب برای راه اندازی کسب و کار خود باشیم؟ به نظر می رسد پاسخ این سوال منفی است. بگذارید با یک مثال توضیح دهم.

در سال ۸۵ سایتی راه اندازی شد که تمرکز آن بر روی فروش انواع محدودی از کالا های دیجیتالی بود. در آن زمان کمتر کسی می توانست موفقیت چنین سایتی را متصور شود و این مسئله دلایل متفاوت داشت. از بی اعتمادی مردم به چنین فروشگاه هایی گرفته تا تنوع کم محصولات اما مهم ترین عامل آن "غیر قابل لمس" بودن آن بود. مردم فروشگاهی را می خواستند که آدرسش را داشته باشند و بتوانند فروشنده را از نزدیک ببینند. مردم باید کالای در خواستی را از نزدیک می دیدند تا آن را بخرند! نام این فروشگاه اینترنتی دیجی کالاست و حالا داستان برای آن بسیار متفاوت است، اما چه چیزی این تفاوت را رغم زد؟

آغاز تاریخ سازی تجارت الکترونیکی

با مروری بر آمار های مختلفی که در این زمینه منتشر شده در می یابیم که طی چند سال گذشته میزان خرید و فروش و به طور کلی میزان تجارت از طریق اینترنت رشد چشمگیری داشته طوری که درصد قابل توجهی از کل مبادلات مالی از طریق اینترنت و خرید و فروش های اینترنتی صورت می گیرد. البته چنین مسئله ای چندان عجیب هم نیست.... کمی به اطراف خود نگاه کنید، چند نفر را می بینید که از طریق کوشی به اینترنت متصل هستند؟ چند نفر را می بینید که در هر روز در حال مرور کانال های تلگرامی و صفحه های اینستاگرامی هستند؟ حالا به نظر شما در چنین وضعیتی مگر می شود چنین بازار بزرگی را نادیده گرفت و بی توجه به آن به همان طریقه ی فروش قدیمی روی بیاوریم؟ از بازار بزرگی در اینترنت وجود دارد و میزان فروشی که می توان از آن کسب کرد که بگذریم به نکته ای می رسیم که نیاز به داشتن یک وبسایت را بیشتر از پیش نشان می دهد و آن نیاز به معرفی خود و محصولات است. چقدر پیش آمده که مشتریانتان از شما آدرس وبسایت یا کانال تلگرام شما را درخواست کرده اند؟ در چنین شرایطی اگر وبسیاتی نداشته باشید مطمئنان بعد از مدتی کوتاه حتی مشتریان فعلی خود را از دست خواهید داد. از تمام این حرف ها چنین متوجه می شویم که داشتن یک وبسایت برای معرفی محصولات و خدمات یکی از ضروریات تجارت امروز است، درواقع راه اندازی کسب و کار و تجارت بدون توجه به تجارت دیجیتال و الکترونیکی کاری اشتباه و شکست خورده است.

 

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)