مقایسه بهترین پلاگین های پشتیبان گیری در وردپرس( جوانب مثبت و منفی)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon سه شنبه 05 اردیبهشت 1396

مقایسه بهترین پلاگین های پشتیبان گیری در وردپرس( جوانب مثبت و منفی)

بهترین کاری که شما برای سایتتان می توانید انجام دهید تهیه پشتیبان های منظم وردپرس می باشد.پشتیبان گیری به شما آرامش خاطر می دهد و از شما در شرایط فاجعه بار زمانی که سایت شما هک می شود یا شما بطور تصادفی خودتان را قفل می کنید محافظت می کند. برای وردپرس چندین پلاگین رایگان و پولی ارائه شده است ارائه شده اند که استفاده از اغلب آنها آسان است. در این مقاله ما به شما هفت عدد از بهترین پلاگین های پشتیبان گیری در وردپرس را نشان می دهیم. مهم: اغلب فراهم آورندگان هاست های وردپرس سرویس های محدود پشتیبان گیری را به شما پیشنهاد می دهند، اما لطفا بخاطر داشته باشید این قابلیتی است که شما می توانید از سایتتان برای خودتان پشتیبان گیری کنید. و تنها به فراهم آورنده هاستتان برای پشتیبان گیری تکیه نکنید. اگر شما هنوز از سایتتان پشتیبان نگرفته اید می توانید یکی از این هفت تا از بهترین روش های پلاگین های پشتیبان گیری وردپرس رو انتخاب کنید و شروع به استفاده از اون کنید.
  1. backupBuddy:

backupBuddy یکی از محبوبترین پلاگین های پشتیبان گیری ورد پرس است که به شما به سادگی اجازه می دهد پشتیبان گیری را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه انجام دهید.همچنین توانایی این را دارد به صورت اتوماتیک پشتیبان های شما را در dropbox، Amazon s3، Rack space cloud، FTP، Stash(یکی از سرویس های Cloud) ذخیره کند و حتی آن را به ایمیل خودتان ارسال کند. اگر شما از سرویس های Stash استفاده می کنید توانایی این را خواهید داشت که پشتیبان های بلادرنگ (آنلاین) تهیه کنید. بزرگترین مزیت استفاده از backupBuddy این است که یک سرویس مبتنی بر اشتراک است، بنابراین هزینه ماهیانه ندارد. شما می توانید از این پلاگین بر روی تعدادی از سایت های ذکر شده در طرح خود استفاده کنید. و همچنین شما می توانید به بهترین انجمن های پشتیبانی، آپدیت های منظم و GB1 فضای ذخیره سازی از Cloud برا ی ذخیره پشتیبان خود دسترسی داشته باشید.   شما حتی می توانید از backupBuddy برای تکثیر،انتقال و بازیابی وب سایت های خود استفاده کنید.  

2- updraftplus:

Updraftplus یک پلاگین پشتیبان گیری رایگان در وردپرس می باشد.که به شما اجازه می دهد تا یک پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود ایجاد کنید و آن را در Cloud یا بر روی کامپیوتر شخصی خود ذخیره کنید.  این پلاگین از پشتیبان گیری های زمانبندی شده به خوبی پشتیبان گیری های برنامه ریزی شده پشتیبانی می کند. همچنین شما می توانید انتخاب کنید که از کدام فایل ها پشتیبان تهیه شود،  و می توان بطور خودکار نسخه های پشتیبان را در Dropbox، google drive، Rackspace، S3، FTP، SFTP ، ایمیل و دیگر سرویس های ذخیره سازی Cloud ذخیره کرد. پلاگین Updraftplus دارای یک نسخه ویژه با امکانات اضافه برای انتقال یا سایت کلون، جستجو و جایگزینی در پایگاه داده و پشتیبانی از چندین سایت و دیگر کارها می باشد. نسخه ویژه آن همچنین به شما امکان دسترسی به پشتیبان گیری اولویت دار را می دهد.

3- BackWPUp

BackWPUp یک پلاگین رایگان است که به شما اجازه  می دهد تا بطور رایگان یک پشتیبان کامل وردپرس ایجاد کنید و آن را در Cloud( Dropbox, Amazon S3, Rackspace و ....) FTP، ایمیل یا بر روی کامپیوتر خودتان ذخیره کنید. استفاده از آن بسیار آسان بوده و به شما اجازه می دهد تا بصورت اتوماتیک بر حسب زمانبندی انجام شده پشتیبان هایی را از سایتتان با توجه به بروزرسانی های متناوب ایجاد کنید. بازیابی یک سایت وردپرس از نسخه پشتیبان بسیار ساده است. نسخه BackWPUp pro دارای قابلیت های پشتیبان گیری با اولویت، ذخیره پشتیبان ها بر روی Google Drive و دیگر ویژگی های جالب دیگر است.

4- BackUpWordPress

BackUpWordPress یک پلاگین پشتیبان گیری کامل در وردپرس است که از زمانبندی اتوماتیک پشتیبانی می کند. و به شما اجازه می دهد که زمانبندی های گوناگونی برای پایگاه داده خودتان و فایل هایتان ایجاد کنید.تنها مشکلی که دارد این است که ورژن رایگان آن به شما اجازه نمی دهد تا پشتیبان های وردپرس خود را در سرویس های Cloud ذخیره کنید. اگر شما می خواهید پشتیبان های خود را در Dropbox، Google Drive، FTP و .... ذخیره کنید لازمه که شما یک ورژن از آن را خریداری کنید. این پلاگین قابلیت های توسعه زیادی در هر سرویس را در دسترس قرار می دهد که شما می توانید طبق نیاز یکی از آنها یا بسته کامل آنها را خریداری کنید.

5- Duplicator

همانطور که از اسم این پلاگین مشخص است Duplicator یک پلاگین عمومی وردپرس است که برای انتقال سایت های وردپرس استفاده می شود و همچنین دارای ویژگی هایی برای پشتیبان گیری می باشد. این پلاگین اجازه ایجاد اتوماتیک نسخه های پشتیبان زمانبندی شده را به شما نمی دهد که این باعث می شود این روش راه حلی ایده آل برای پشتیبان گیری توسط وردپرس نباشد.

6- WP-DB-Backup

با بیش از 400000 نصب فعال یکی از معروف ترین پلاگین های پشتیبان گیری وردپرس است و تنها مشکل آن این است که تنها از پایگاه داده وردپرس می توان نسخه پشتیبان تهیه کرد. این به معنی این است که شما پشتیبان گیری از فایل های رسانه ای خود باید به صورت دستی انجام دهید. و در صورتی که سایتتان را زیاد بروزرسانی نمی کنید یا از عکس های زیادی استفاده نمی کنید می توانید از این پلاگین برای پشتیبان گیری از وردپرس خود براحتی استفاده کنید.  پلاگین WP-DB-Backup ایجاد نسخه پشتیبان از پایگاه داده ها و زمانبندی خودکار پشتیبان گیری و بازیابی پایگاه داده شما را واقعا ساده می کند. و همچنین ابزاری کاربردی برای کاربرانی است که دسترسی به phpMyAdmin برای پشتیبان گیری از پایگاه داده به صورت دستی ندارند، است.

7- VaultPress (with Jetpack):

در WPBeginner، ما از VaultPress برای پشتیبان گیری از سایتمان استفاده می کردیم، VaultPress توسط مت مولنوگ(از بنیانگذاران وردپرس) و تیم او تاسیس شد. این پلاگین اخیرا به عنوان یک قسمت اتوماتیک از محصول دیگر که Jetpack نامیده میشود تبدیل شده است. که شما برای استفاده از VaultPress نیاز به یک طرح اشتراک Jetpack دارید.که قیمت طرح های مختلف بسته به نوع ویژگی هایی که ارائه می دهند متفاوت است. VaultPress بطور خودکار پشتیبان گیری بلادرنگ Cloud رو که قیمت آن از 3.5 دلار در ماه شروع می شود پیشنهاد می کند.تنظیمات VaultPress و بازیابی نسخه پشتیبان در این پلاگین تنها به چند کلیک نیاز دارد. که با برخی از بسته های این پلاگین شما می توانید بازبینی های امنیتی را انجام دهید. در استفاده از VaultPress چند جنبه منفی وجود دارد، اول اینکه در صورت داشتن چندین سایت وردپرس هزینه شما بالا می رود. دوم اینکه برای استفاده از آن شما باید اشتراک Jetpack و یک حساب کاربری در Wordpress.com داشته باشید و پلاگین های Jetpack را هم در سایت خود نصب کنید. در نهایت در طرح های کوچک نسخه های پشتیبان تنها به مدت زمان 30 روز در آرشیو نگهداری می شوند. و در صورتی که شما بخواهید از آرشیو پشتیبان گیری غیر محدود استفاده کنید شما باید در هر ما 29 دلار برای وبسایت خود پرداخت کنید که این هزینه بطور قابل توجهی برای مبتدیان در مقایسه با دیگر راه خل های ارائه شده در اینجا گران است. ما هنوز در حال استفاده از VaultPress چرا که ما بزرگی خود را در قیمت گذاری های قدیمی تر بدست آوردیم وبه همین خاطر استفاده از این روش برای ما بسیار مطلوب تر است. سخن پایانی: هر پلاگین پشتیبان گیری وردپرس مزایا و معایبی دارد. ما از VaultPress به دو دلیل اصلی استفاده می کنیم، یکی اینکه استفاده از آن بسیار آسان است و پشتیبان گیری افزایشی بلادرنگ را ارائه می دهد و این بدان معناست که به جای پشتیبان گیری از تمام فایل ها در هر روز و هر ساعت تنها لازم است هر دقیقه از هر چیز بروز شده در بروزرسانی ها پشتیبان ایجاد کنید. که این روش بسیار ایده آل برای سایت های بزرگ مانند سایت ماست چرا که به ما اجازه می دهد که از منابع سرور بطور موثرتر استفاده کنیم. به هر حال در صورتی که شما وبسایتی در اندازه کوچک تا متوسط دارید و علاقه ای به پرداخت هزینه ماهیانه ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از پلاگین محبوب Backup Buddy استفاده کنید. چرا؟ بدلیل اینکه این پلاگین رسانه ذخیره سازی Cloud و Stach مختص به خود را دارد که این باعث می شود پشتیبان گیری برای مبتدیان راحت و تنها با چند کلیک ممکن باشد. در پایان هرکدام از پلاگین های پشتیبان گیری وردپرس را که انتخاب کردید به هیچ وجه نسخه های پشتیبان خود را در سروری که وبسایت شما قرار دارد ذخیره نکنید . با این کار شما تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار داده اید که اگر سخت افزار سرور شما از کار بیفتد یا بدتر از آن اینکه سرور هک شود شما دیگر هیچ نسخه پشتیبانی ندارید که بتوانید سایت خود را بازگردانید. بهمین دلیل ما بشدت توصیه می کنیم که نسخه پشتیبان سایت خود را در یک رسانه سوم  ذخیره سازی مانند Dropbox، Amazon، s3، Google Drive و ... ذخیره کنید. در پایان ما امیدواریم که این لیست به شما کمک کند که بهترین پلاگین پشتیبان گیری وردپرس را برای سایتتان انتخاب کنید. و شما ممکن است.   با تشکر محمد فتحی 1396/02/05

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)