در حال بارگزاری...

بست راه

معنی ( not provided ) در گوگل آنالیتیکس؟

معنی ( not provided ) در گوگل آنالیتیکس چیست؟

معنی not provided در google analytics: کاربران برای رسیدن به سایت شما چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند؟ گوگل آنالیتیکس شما آن ها را نمایش نمی دهد و کلمه (Not Provided) را نشان می دهد؟ معنی آن چیست؟ با ما همراه باشید…

فهمیدن اینکه چه کلماتی در گوگل جستجو می شود و کاربران با سرچ چه کلماتی به وب سایت ما می رسند برای همه ی کسب و کار ها حائز اهمیت است. اما اگر در قسمت گزارشات اکانت گوگل آنالیتیکس ناحیه organic search دقت کرده باشید درصد قابل توجی از کاربران را (Not Provided) به خود اختصاص داده است. اما می دانید معنی آن چیست؟

اجازه بدید از قسمت : Acquisition | Source Medium | Organic report شروع کنیم. اگر یک نگاه گذرا به گزارش زیر بندازید مشاهده می کنید که بالاترین میزان ورودی کاربران رو همین (Not Provided) به خودش اختصاص داده (حدود 97%) . من فکر کردم که شاید برای کسب و کار شما هم همینطور باشد.

معنی ( not provided ) در گوگل آنالیتیکس چیست؟

معنی ( not provided ) در گوگل آنالیتیکس چیست؟

معنی کلمه کلیدی( Not Provided ) چیست؟

این به این معنی است که گوگل نمی خواهد داده های مربوط به کسانی که جستجو انجام داده اند را در اختیار شما قرار دهند. کاربران کلمات کلیدی مختلفی را جستجو کرده اند و وارد سایت شما شوند ولی گوگل نمی خواهد داده های مربوط به آن ها را با شما به اشتراک بگذارد. و همه ی این ها مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران می باشد.

اگر به عقب برگردیم در سال 2010 گوگل راجع به این موضوع مقاله ای را در وبلاگ خودش منتشر کرد و اعلام کرد برای کاربرانی که با حساب کاربری گوگل خود SignIn کرده و جستجو انجام دهند با توجه به تنظیمات حریم خصوصی که انجام داده اند. گوگل به سرورهای امن https خود مهاجرت نمود که نتایج جستجو را رمزنگاری می کند. و این یعنی وقتی که به حساب گوگل خود Sign In می شوید و یا زمانی که مستقیما بر روی این پروتکل جستجو می کنید نتایج جستجوی شما در گوگل ذخیره نمی شود.

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه سئو داشتید کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ بستراه آماده خدمت رسانی به شما هم میهنان عزیز می باشند:

07132361488

09128586135

 

طراحی سایت در شیرازسئو در شیرازطراحی وبسایت در شیرازطراحی سایت فروشگاهی در شیراز

درخواست برآورد هزینه