لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ (قسمت اول)

علیرضا
صارمی

clock icon یکشنبه 19 شهریور 1396

لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ (قسمت اول)

لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

با آنالیز هایی که صورت گرفته متوجه شده ایم که یکی از تاثیر گذارترین روش ها برای افزایس سئوی یک سایت و یک صفحه ی اینترنتی میزان لینک هایی است که به آن صفحه متصل است. درواقع حالا می دانیم که یکی از ۳ عامل اصلی گوگل برای شناسایی صفحات مناسب همین backlink ها هستند. اما backlink چیز جدیدی نیست و تقریبا از همان ابتدا مورد توجه گوگل بوده، پس سوال اساسی که به وجود می آید این است:

چرا لینک دادن تا این اندازه برای گوگل اهمیت دارد؟

برای این موضع باید کمی به گذشته برگردیم، زمانی که بزرگترین موتور جستجوی اینترنت Yahoo! بود. این شرکت برای یافتن نتایج مناسب و مفید تنها بر روی یک عامل تمرکز داشت، محتوای صفحات اینترنتی، بعد از آن گوگل به این زمینه ورود پیدا کرد و از همان ابتدا به وجود backlink بسیار اهمیت داد که البته کار کاملا درستی هم بود. این الگوریتم که حالا آن را با نام الگوریتم پنگوئن می شناسیم قاعده ی بازی را تغییر داد و به گوگل اجازه داد به حای آن که بخواهد تمام محتوای هر صفحه را کاملا زیر و رو کند و مورد بررسی قرار دهد، این وظیفه را بر عهده ی کاربران قرار دهد و در ازای آن میزان محبوبیت یک سایت را با توجه به backlink های آن سایت معیار خود قرار دهد. این قابلیت در آپدیت های بعدی الگوریتم های گوکل پیشرفت کرد و امروزه بیشتر از تعداد (کمیت) backlink ها به کیفیت آن ها توجه می شود. اما سوالی که حالا مطرح می شود این است: چه لینک هایی با کیفیت و با ارزش محسوب می شوند؟ زمانی که به این مسئله می رسیم دو حالت وجود دارد:
  1. شما یک لینک با کیفیت ایجاد می کنید
که در این صورت باید شاهد موفقیت روزافزون سایت خود باشید.
  1. شما لینک بی کیفیت و ضعیف ایجاد می کنید
که در این صورت در یک چشم به هم زدن و قبل از آنکه متوجه چیزی بشوید از محبوبیت سایتتان کاسته خواهد شد. حال می خواهیم به توضیح و بررسی لینک های با کیفیت بپردازیم، چه لینک هایی با ارزش هستند؟
  1. قدرت سایت لینک دهنده

میزان محبوبیت و اعتبار سایت هایی که به ما لینک می دهند بسیار مهم است. به طور کلی اگر سایت های محبوب بین کاربران مثلا Varzesh3.com به شما لینک دهد قضیه بسیار متفاوت از حالتی خواهد بود که وبلاگ های ناشناخته که کاربران چندانی ندارند به شما لینک دهند. شما همواره می توانید میزان قدرت backlink های خود را در سایت های ahrefs.com و moz.com مورد بررسی قرار دهید.
  1. ارتباط معنایی سایت لینک دهنده

حال این سوال مطرح می شود که ما فقط باید سعی کنیم از سایت های محبوب و پرطرفدار لینک بگیریم و مشکل حل می شود؟ در آپدیت هایی جدیدی که گوگل بر روی الگوریتم های خود اعمال کرده، می دانیم که اگر سایت لینک دهنده، به سایت شما ارتباطی نداشته باشد چنین چیزی از نظر گوگل قابل قبول نخواهد بود. نتیجه ای که می گیریم این است که شما در درجه ی اول باید سعی کنید از سایت های معتبر و محبوب backlink بگیرید و در درجه ی دوم سعی کنید این سایت ها با سایت شما و محتوای شما در ارتباط باشد. ادامه دارد.... همچنین برای ارتباط با کارشناسان ما در جهت ارتقای سئوی سایت و محتوای خودتان می توانید با این آیدی در تماس باشید: @mfathi128 تیم Bestrah با تجربه ی بسیار زیاد خود در طراحی انواع سایت ها برای کاربران مختلف در شهر شیراز و بقیه ی شهر ها به خوبی می تواند در زمینه های طراحی سایت، ایجاد سئو، افزایش بازدید، بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی و ... با شما همکاری کند. نکته ی بسیار مهمی که در طراحی های تیم Bestrah وجود دارد این است که تمام سایت های طراحی شده توسط ما از اصول به روز طراحی وب پیروی می کنند که عبارت اند از:
  1. طراحی واکنش گرا
تمام سایت های طراحی شده در تمام دستگاه های متصل به اینترنت از گوشی های همراه بسیار کوچک گرفته تا صفحه نمایش های بسیار بزرگ به خوبی و زیبایی و به صورت کاملا واکنشگرا (responsive) به نمایش در می ایند. طراحی واکنش گرا
  1. سازگاری با مروگر ها
تمام سایت های طراحی شده پس تست توسط تمام مرورگر ها و عیب یابی کامل به شما تحویل داده می شود در نتیجه سایت طراحی شده بر ریو تمام مرورگ ها به صورت یکسان و بدون عیب به نمایش در می آید که این عامل بر روی آمار بازدید و محبوبیت سایت شما تاثیر زیاد دارد. سازگاری با مروگر ها
  1. طراحی سایت با سئوی کامل
تمام سایت های طراحی شده از اصول سئو پیروی می کنند و کاملا بر مینای سئو طراحی می شوند. همچنین در هنگام تحویل سایت می توانید از کارشناسان ما بخواهید که در تولید محتوای مبتنی بر سئو به شما کمک کند یا حتی از آموزش های رایگانی که بر روی سایت قرار گرفته در این رابطه استفاده کنید.

مطالب مشابه

alireza

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟