در حال بارگزاری...

بست راه

فرمول تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتالی(قسمت دوم)

فرمول تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتالی

در ادامه ی مطالبی که برای شما آماده کرده ایم امروز به بخش دوم و پایانی فرمول تولید محتوا برای بازاریابی می پردازیم. در مطالب قبلی برای شما توضیح دادیم که به طور کلی داشتن یک وبسایت برای معرفی محصولات یا خدمات ما در فضای وب از چه اهمیت بالایی برخوردار است، می توانید این مطلب را در اینجا ببینید. پس از اینکه به این نیاز پی بردیم و فهمیدیم که باید یک وبسایت راه اندازی کنیم به مرحله ی بعدی کار می پردازیم، فرض کنید شما سایت خود را توسط افراد خبره و حرفه ای ( مثلا کارشناسان سایت ما) راه اندازی کردید اما پس از آن باید به مهم ترین مسئله یعنی تولید محتوای مناسب با سایت و فعالیت خودتان بپردازید. در اینجاست که سعی می کنیم با قسمت اول این مطلب و این قسمت(بخش پایانی) شما را راهنمایی کنیم.

چگونه یک محتوا برای سایت خود تولید کنیم؟

مرحله ی چهارم: سازماندهی محتوا

بگذارید این مرحله را با یک مثال آغاز کنم. در همین سایت مطلبی داریم تحت عنوان ((۱۶ سوال اساسی که باید در مصاحبه ی کاری پرسید و جواب های مناسب آن ها)) و می توانید این مطلب را در آدرس های ( قسمت اول و قسمت دوم و قسمت سوم و قسمت چهارم ) مشاهده بفرمایید. درواقع این مطلب آنقدر طولانی و بلند بود که اگر همه ی آن را یکجا و در یک مطلب بیاوریم در همان نگاه اول باعث ترساندن مخاطب می شود و او را فراری می دهد. از طرفی بعضی از مطالب نیاز دارند که توضیح کامل داده شود. در چنین شرایطی چه کار باید کرد؟ البته راه حل این مسئله بستگی به نویسنده و نوع سایت شما دارد ولی به طور کلی دو راه برای چنین مشکلی وجد دارد. راه اول همان که ما انجام دادیم، یعنی مطلب را به قسمت های مختلف جدا کردیم و هر بخش را در ارتباط با دیگر مطالب به طور جداگانه نشر داده ایم. راه حل دوم که در بیشتر سایت های به عنوان راه بهتر انتخاب می شود تقسیم بندی مناسب محتوا در همان یک مطلب است به این شکل که متن را به قسمت های مختلف با تیتر های جداگانه اما مرتبط تقسیم می کنیم. سپس هر بخش را به بخش های کوچکتر تقسیم می کنیم و …

برای مثال می توان به همین مطلب دقت کرد. اگر دقت کنید این مطلب یک تیتر اصلی با فونت (H1) دارد، بعد از آن و برای جدا کردن بخش بعدی از یک تیتر (H2) استفاده شده و سپس همین بخش هم به سه بخش متفاوت با فونت های (H3) و رنگ متفاوت تقسیم شده.

تولید محتوا

مرحله ی پنجم: متن اصلی

بعد از این همه مراحل مختلف به بخش نوشتن متن اصلی می رسیم. البته این بخش، بخش پایانی نیست ولی مهم ترین قسمت مطلب ما می باشد. حالا زمانی است که شما چارچوب کلی متن خود را پیدا کرده اید و تمام عناوین و بخش های آن را مشخص کرده اید. حالا باید فقط بخش های خالی متن را با دانش خود (چیزی که دقیقا مخاطبان برای همان آمده اند) پر کنید. نکته ی مهمی که در این بخش وجود دارد این است که باید توانایی نوشتن صحیح یک متن و انتقال دانش خود بر روی کاغذ و تبدیل آن به کلمات را داشته باشید. البته در آینده ی نزدیک مطالبی در این زمینه بر روی سایت منتشر می کنیم و اگر چنین مشکلی دارید می توانید با خواندن مطالب ما یا با کمک کارشناسان سایت در جهت رفع آن قدم بردارید.

مرحله ی ششم: ادیت و اطلاح کردن متن

بعد از تمام کردن متن به مرحله ی آخر نگارش یک محتوا می رسید. در این مرحله باید فرمت کلی متن خود را بار دیگر چک کنید و از صحت نگارش متن خود اطمینان حاصل کنید. توجه کنید که این مرحله بسیار با اهمیت است و اصلا نباید سرسری از آن عبور کنید. گاها با اشتباهات بسیار کوچکی صحت کل متن شما زیر سوال می رود.

بعد از پایان این مرحله مطلب شما آماده ی انتشار بر روی سایت است، البته در رابطه با نگارش محتوا نکات تخصصی تری هم وجود دارد که در آینده به همه ی آن ها می پردازیم.

درخواست برآورد هزینه