در حال بارگزاری...

بست راه

سه قدم برای تحقیق کردن درباره ی مشتریان فروش تلفنی

3 قدم برای تحقیق کردن درباره ی مشتریان فروش تلفنی

 

وقتی شما قبل از تلفن های فروشتان درباره ی مشتریانتان تحقیق می کنید، اطلاعاتی جمع آوری می کنید که به موفقیت فروشتان کمک می کند. بعنوان مثال، مشتریان زمانی که متوجه می شوند شما با کسب و کار آنان آشنا هستید، تحت تاثیر قرار می گیرند و بسیار سورپرایز و خوشحال می شوند.

تا قبل از ظهور اینترنت، انجام چنین تحقیقی کاری بسیار سخت بود. اما هم اکنون شما قادر هستید حجم وسیعی از اطلاعات را بوسیله اینترنت پیدا کنید. با صرف تنها 5 دقیقه زمان قبل از انجام یک تلفن مهم برای پیدا کردن اطلاعاتی در مورد مشتری، می توانید به طور چشمگیری اطلاعاتتان را افزایش دهید و عملکرد تلفنی تان را بهبود بدهید و همچنین شانس موفقیت شدنتان را افزایش دهید. انجام این کار بسادگی در سه قدم ممکن است.

فروش تلفنی

فروش تلفنی

قدم اول: از سایت شرکت دیدن کنید

در سایت هر شرکت، می توانید اطلاعات زیادی درباره خدمات، محصولات و مدیران ارشد آن بدست آورید. اغلب آدرس ایمیل آن ها نیز آورده می شود که ممکن است در آینده به آن نیاز پیدا کنید. به سرعت از آخرین اخبار و وقایع شرکت آگاه شوید.

اهمیت زیادی برای یافتن اطلاعات در نشریات با موضوع شرکت قائل نشوید. این نوع نشریات، در بیشتر اوقات، موفقیت ها و دستاوردهای شرکت را به روشی مثبت منتشر می کنند یا به تشریح محصولات ارزان و پروژه های استراتژیک می پردازند. بیشتر آن ها به قصد معرفی آن شرکت، بعنوان سرآمد فلان حوزه ی کاری منتشر می شوند. شما باید منابعی بی طرف را به منظور تایید برخی از آن اطلاعات بخوانید.

مطالعه این مطلب نیز به شما دوست عزیز پیشنهاد می گردد: چگونگی شروع تلفن کردن در بازاریابی تلفنی – قسمت اول

قدم دوم: جستجوی اینترنتی

تحقیق در باره ی یک شرکت به کمک موتورهای جستجوی اینترنتی، ارجاعاتی به سایر سایت های اینترنتی، از اخبار و مجلات گرفته تا وبلاگ های شخصی، در اختیار شما می گذارد. مقالاتی را درباره ی شرکت مطالعه کنید که در نشریات بی طرف چاپ شده اند. ببینید آیا از سوی سایر شرکت ها انتقاداتی به این شرکت شده است یا اینکه آیا شرکت مسائلی در بخش روابط عمومی دارد یا نه. به تاریخ انتشار نشریه توجه کنید. بر فرض، مقاله ای که سه سال پیش نوشته شده بی شک قادر به توصیف وضعیت کنونی شرکت نیست.

علاوه بر این امکان دارد در حین جستجو اینترنتی با سایت های رقبا برخورد کنید. اغلب، سایر شرکت ها در اطراف نتایج جستجوی اینترنتی رقبای خود نیز آگهی هایی می گذارند. پس، به دقت نتیجه ی این رقابت را پیگیری کنید. با انجام این کار حتی ممکن است برخی از مشتریان آینده تان را شناسایی کنید!

مطالعه این مطلب نیز به شما دوست عزیز پیشنهاد می گردد: چگونگی شروع تلفن کردن در بازاریابی تلفنی – قسمت اول

قدم سوم: درمورد مخاطبان خود تحقیق کنید

در آخر، درباره ی مخاطبان با تایپ نام آن ها در یک موتور جستجوی اینترنتی (مثلا گوگل) تحقیق کنید. البته شاید روی سایت شرکت اطلاعاتی درباره ی آن ها بیابید. البته در صورتی که مشتری مدیر ارشد باشد، شاید شامل این فهرست نباشد.

با تایپ کردن نام یک فرد در یک موتور جستجوی اینترنتی، منابعی مربوط به فرد و شغل او بدست می آید. اطلاعات شخصی مشتری ها بعدا، زمانی که سعی در برقراری ارتباط ای دوستانه با او دارید، به کار می آید.

موفقیت بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی موفق و طراحی سایت در شیراز

درخواست برآورد هزینه