در حال بارگزاری...

بست راه

روش های جستجو در اینترنت تغییر کرده، پس محتوای ما نیز باید تغییر کند(قسمت دوم)

روش های جستجو در اینترنت تغییر کرده، پس محتوای ما نیز باید تغییر کند(قسمت دوم)

در ادامه ی بحث قبلی خود که تا حدودی راجع به تغییراتی که در نحوه ی جستجو کردن ایجاد شده صحبت کردیم سعی می کنیم به دیگر دلایلی که باید رویکرد خود را نسبت به موتور های جستو و در کل جستجوی اینترنتی تغییر دهیم بپردازیم.

انواع تغییرات روش های جستجو و تاثیر آن ها

در مطلب قبلی توضیح دادیم که یکی از تغییراتی که در کاربران برای جستجوی اینترنتی رخ داده، اضفه شدن کلمات بیشتر است طوری که در گذشته معمولا محتوای جستجوی ما حدود ۲ کلمه را شامل می شد و این در حالی است که الآن بیش از ۶۴ درصد موارد جستجوی کاربران بیشتر از ۴ کلمه را شامل می شوند.

استفاده از موبایل های هوشمند

از تغییراتی که صورت گرفته نحوه ی استفاده ی ما از اینترنت و موتور های جستجوست طوری که به شکل عجیبی طی چند سال اخیر استفاده ی کاربران از اینترنت توسط کامپیوتر های شخصی به استفاده از اینترنت توسط موبایل و تبلت تغییر کرده است.

پاسخ دلخواه کاربران

یکی دیگر از تغییراتی که در جستجوی اینترنتی کاربران رخ داده نوع پاسخی است که به دنبال آن هستند. دیگر به ندرت پیش می آید که کاربران حاضر باشند برای رسیدن به پاسخ و درخواست خود متن های بلند را تا آخر بخوانند و برای متن های بسیار طولانی وقت بگذارند، درواقع الآن بیشتر کاربران به دنبال جواب های کوتاه و سریع هستند که البته یکی از دلایل چنین رفتاری همان استفاده بیشتر از تلفن های هوشمند است.

تغییرات و پیشرفت های الگو های موتور های جستجو

اما سوالی که این جا مطرح می شود این است که آیا تمام تغییراتی که در این حوزه اتفاق افتاده مختص به کاربران و نحوه ی جستجوی اینترنتی آن هاست؟ پاسخ این سوال منفی است. همان طوری که در مطلب قبلی توضیح دادیم دو دلیل برای این تغییرات وجود دارد و دومین دلیل عمده ی تغییرات جستجو، تغییرات و پشرفت هایی است که در موتور های جستجو حاصل شده.

جستجوی اینترنتیروند تغییرات در موتور جستجوی گوگل

در این مطلب به طور خاص درباره ی موتور جستجوی گوگل صحبت می کنیم که با توجه به استفاده ای که از این موتور جستحو و متعلقات آن (یوتیوب و جستجوی عکس و جستجو بر اساس صوت و …) می شود، مسیر اشتباهی را انتخاب نکرده ایم علی الخصوص که در مجموع ۹۰ درصد تمام جستجوهای اینترنتی در گوگل اتفاق می افتد.

در ابتدا شرکت گوگل برای فهم موارد جستجوی کاربران الگوریتم ساده ای را انتخاب کرد. موتور جستجوی این شرکت ابتدا عبارت هایی که جستجو می شدند را به کلمات با معنی آن می شکست و سپس در وبسایت های مختلف سعی می کرد آن هایی را که تعداد تکرار بیشتری از کلمه ی مورد نظر دارند را به عنوان نتایج به کاربران نشان دهد. به همین خاطر سایت ها و فروشگاه های اینرنتی سعی می کردند با تکرار کلمات کلیدی و واژه های ضروری و مهم مطالب خود در متن اصلی تعداد آن ها را بالا ببرند و به این شکل به نتایج اول گوگل راه پیدا کنند.

اما حالا و با گذشت چند سال از شروع به کار جستجوگر گوگل و تجربیاتی که در این زمینه کسب شده، این موتور جستجو اقدام به تغییرات اساسی در الگوریتم خود کرده.

در مطلب بعدی سعی می کنیم سه تا از معروف ترین و تاثیر گذارترین الگوریتم هایی را که گوگل طی این سال ها برای ارتقا و بهبود موتور جستجوی خود استفاده کرده، مورد بررسی قرار دهیم.

درخواست برآورد هزینه