در حال بارگزاری...

بست راه

راهنمای کامل استفاده از ابزار Google Keyword Planner برای کلمات کلیدی

راهنمای کامل استفاده از ابزار Google Keyword Planner برای کلمات کلیدی

اگر در زمینه ی تولید محتوا کار کرده باشید قطعا اسم این ابزار بسیار قدرتمند گوگل را شنیده اید و حتی شاید با آن کار هم کرده باشید. در این مقاله سعی می کنیم برای دوستانی که با این ابزار آشنایی ندارند روش کار با آن را توضیح دهیم.

توجه: نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که شما بدون در نظر گرفتن یک موضوع مناسب نمی توانید اقدام به تولید مختوا بکنید و در نتیجه نمی توان مطلب مناسبی تولید کرد. ابزار Google Keyword Planner تنها به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی و به خصوص کلید واژه کانونی کمک می کند و در نهایت این خود شما هستید که باید کلمات را انتخاب کنید.

شروع کار: ثبت نام در Google Adwords

برای شروع کار و استفاده از این ابزار باید یک اکانت Google Adwords بسازید. بعد از ثبت نام وارد اکانت خود شوید و در سربرگ tools گزینه ی Keyword Planner را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی

بعد از ورود به این بخش با سه گزینه ی متفاوت روبرو می شوید.

ابزار خود را انتخاب کنید:

حالا باید از بین این گزینه یکی را برای استفاده انتخاب کنید.

کلمات کلیدی

گزینه ی اول

Search for New keywords using a phrase, website or category برای مواقعی استفاده دارد که ما می خواهیم کلمات کلیدی جدید را پیدا کنیم. با انتخاب این گزینه آپشن های مختلفی برای شما نمایش داده می شود که باید با پر کردن و انتخاب گزینه های آن، اطالاعاتی را به گوگل بدهید تا بتواند برای شما کلمات کلیدی مناسب را چستجو کند. نکته ای که در این مورد باید بدانید این است که این گزینه به شما کلمات کاملا جدید را پیشنهاد نمی دهد و در واقع با استفاده از کلمات و جزییاتی که وارد کرده اید سعی می کند با ترکیب و تجزیه کلمات و عبارت ها برای شما کلمات کلیدی بسازد، پس منتظر ظاهر شدن کلمات کاملا جدید و متفاوت نباشید.

کلمات کلیدی

اکیدا پیشنهاد می کنم زمان استفاده از این ابزار تمام گزینه ها و انتخاب ها را با دقت پر کنید تا نتیجه ی مناسب تری نمایش داده شود.

گزینه ی دوم

Get search volume data and trends ابزار بسیار جالبی است و کاربرد زیادی دارد. استفاده از این ابزار برای زمانی است که شما لیستی از کلمات مناسب دارید و صرفا می خواهید ببینید وضعیت و آمار جستجوی هر یک از آن ها به چه صورتی است. به بیان دیگر این ابزار برای شما کلمه ی جدید تولید نمی کند و فقط کلماتی که شما وارد می کنید را بررسی می کند.

کلمات کلیدی

گزینه ی سوم

گزینه ی آخر Multiply keyword lists to get new keyword ideas است که بعد از آنکه تعدادی کلمات کلیدی از شما دریافت می کند، آن ها را با هم ادغام می کند و به این شکل صد ها ترکیب از آن ها می سازد که البته می توانید حدس بزنید که تعداد بسیار زیادی از آن ها بی معنی هستند اما ممکن است گاهی اوقات ترکیب های فوق العاده ای نیز پیشنهاد دهد.

این ابزار بیشتر برای فروشگاه های آنلاین کاربرد دارد که می توانند توسط آن کلمات و عبارت هایی که معمولا کاربران برای خرید محثولات استفاده می کنند را حدس بزنند.

پس از استفاده از هر کدام از گزینه های بالا به صفحه ای مشابه این خواهید رفت:

کلمات کلیدیدر این صفحه هم امکانات زیادی نمایش داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید. تنها نکته ای که باید اینجا به آن اشاره کنم این است که در این صفحه معمولا کاربران به قسمت Keyword ideas می روند و از قسمت Ad group ideas صرف نظر می کنند که این البته اشتباهی بزگ است. مطمئن باشید در این گروه هم می توانید کلمات کلیدی بسیار خوبی را پیدا کنید.

 

درخواست برآورد هزینه