در حال بارگزاری...

بست راه

دیجیتال مارکتینگ: هزینه ی کمتر، بازدهی بیشتر

عبارت دیجیتال مارکتینگ این روز ها بسیار زیاد شنیده می شود اما معنای حقیقی آن چیست؟ معنای لغوی آن یعنی بازاریابی دیجیتالی اما در عمل ما به مجموعه کار هایی که انجام می دهیم تا یک کالا، سایت، فعالیت، خدمات و … را به کاربران بشناسانیم و برای این کار از وبسایت ها و راه های الکترونیک استفاده می کنیم دیجیتال مارکتینگ می گوییم.

اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا چنین چیزی این روز ها این همه اهمیت پیدا کرده؟ چرا ما به شرکت ها و کسب و کار ها به طور اکید توصیه می کنیم از این تبلیغات و روش تبلیغاتی استفاده کنند و این در حالی است که ممکن است با هزینه ی کمتر (!) بتوان تبلیغات موثر تری داشت؟

پاسخ سوال روشن است، هر نوع تبلیغات دیگری هم هزینه ی بیشتری دارد و هم بازدهی به مراتب کمتر. چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟

هزینه ی کمتر دیجیتال مارکتینگ

ما در دیجیتال مارکتینگ صرفا به دنبال نمایش تبلیغات شما نیستیم بلکه با یک چرخه، یک الگوریتم و یک سیستم طراحی شده و منظم سر و کار داریم. ما در دیجیتال مارکتیگ مثل تبلیغات روی اتوبوس ها و بنر های سطح شهر صرفا به دنیال نمایش تبلیغت نیستم، ما در اینجا می خواهیم هر چه بیشتر تبلیغات را به گروهی نمایش بدهیم که برایشان تبلیغات جذابیت دارد، می خواهیم تا جایی که می شود از کاربران خود اطلاعات جمع آوری کنیم و با عادت های آن ها آشنا شویم. بعد از آن تبلیغاتی مناسب با شخصیت، علایق و .. کاربران تولید می کنیم و این تبلیغات را فقط به کاربران مورد نظر نمایش می دهیم. البته ممکن است به نظر بیاید چنین کاری هزینه ی به مراتب بیشتری می طلبد تا زمانی که ما یک تبلیغ را ایجاد کنیم و همان را برای هر دسته و هر گروهی نمایش دهیم اما نکته ای که شما به آن توجه نمی کنید این است که ما در حالت دوم  (نمایش تبلیغات گسترده به عموم مردم) یک هزینه ی زیادی را صرف این می کنیم تا تبلیغی ایجاد کنیم و فقط درصد کمی از کاربران متوجه آن تبلیغ می شوند در حالی که ما در روش اول با صرف مقدار کمی هزینه ی بیشتر کاربران را یه مشتری همیشگی وبسایت تبدیل می کتیم، یعنی کسانی که برای خرید هر کدام از محصولات ابتدا به شما سر می زنند و به این ترتیب به لحاظ هزینه دیجیتال مارکتینگ در کل از هزینه ی کمتری برخوردار است.

بازدهی بیشتر

اما چرا بازدهی بیشتر؟ جواب روشن است، هر چه علم دیجیتال مارکتینگ به روز می شود شرکت های فعال در این زمینه نیز بیشتر و بیشتر به سمت تبلیغات شخصی و فردی پیش می روند. در این نوع تبلیغات سعی نمی کنیم همه مردم را مورد هدف قرار دهیم، بلکه ما به دنبال یک تبلیغات هدف مند فقط و فقط می خواهیم تبلیغات و بازاریابی خود را به افرادی نمایش دهیم که که نقطه ی اشتراکی با محصولات شما دارند پس تبدیل آن ها به خریدار محصولات کار سخت و هزینه بری نیست.

 

درخواست برآورد هزینه