۱۰ ویژگی دیجیتال مارکتینگ که سال آینده ی میلادی مورد توجه خواهد بود (بخش ۳)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon سه شنبه 25 مهر 1396

۱۰ ویژگی دیجیتال مارکتینگ که سال آینده ی میلادی مورد توجه خواهد بود (بخش ۳)

در ادامه ی دو مطلب قبلی می خواهیم در این مطلب به ۵ ویژگی مهم دیجیتال مارکتینگ در سال اینده میلادی بپردازیم.
  1. اهمیت ویژه ی داده ها

درباره ی اهمیت محتوا در بازاریابی و تبلیغات صحبت کردیم و گفتم که تولید محتوا از چه ویژگی هایی باید برخوردار باشد. پس منظور ما از داده چیست؟ حقیقت این است که شما محتوای مناسب را  بر اساس یک سری از داده ها تولید می کنید. روش کار به این شکل است که شما با استفاده از روش های موجود داده هایی را استخراج می کنید، داده هایی که صحیح هستند و می توان با مطالعه ی آن ها نتیجه گیری کرد. سپس از بر اساس داده ها و نتایجی که شما گرفته اید سعی می کنید محتوای مناسبی تولید کنید.
  1. ایجاد وبلاگ برای سایت

یکی از مسائلی که باید به آن توجه شود داشتن یک وبلاگ است. بسیاری از سایت ها و کسب و کار ها مدام می گویند که بازدید کمی دارند و به این ترتیب نمی توانند سود مناسبی کسب کنند و این در حالی است که هیچکدام وبلاگ ندارند! شما در یک سایت فروشگاهی نمی توانید به طور مرتب مطلب ارسال کنید و آن ها را به نمایش بگذارید اما می توانید برای فروشگاه خود یک وبلاگ هم راه اندازی کتید و در کنار رسیدگی به فروشگاه مطالب و محتوای تولید شده ی خود را در وبلاگ ارسال کنید که در نتیجه کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند. طبق امار های رسمی بیش از ۷۰ درصد از مشتریان یک وبسایت از طریق مطالب و محتوای تولید شده با آن ها آشنا می شوند.
  1. بازاریابی محتوایی اتوماتیک

بعد از آنکه محتوایی تولید شد وقت آن می شود که محتوا را به مخاطبان عرضه کنیم اما بهترین راه برای این کار چیست؟ شما تنها یک وبسایت ندارید، شما محتوایی دارید که باید بتوانید آن را در شبکه های مجازی، نرم افزار های پیام رسان، شاید روزنامه ها، ایمیل کاربران و ... منتشر کنید و قطعا چنین کاری توسط خود شما نمی تواند اتفاق بیفتد پس راهکار چیست؟ برای چنین مسئله ای راهکار استفاده از روش های اتوماتیک برای انتشار محتوای شما در پلتفر های مختلف وجود دارد که حتما باید از این ابزار استفاده شود، اگر می خواهید که کاربران مختلف به محتوای شما دسترسی داشته باشند.
  1. فروش از طریق شبکه های مجازی

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته ۷۵ درصد افرادی که به طور جدی علاقمند به خرید یک محصول هستند یا از طریق شبکه های مجازی به خرید ترغیب شده اند یا برای کسب اطلاعات و اطمینان به شبکه های مجازی مراجعه می کنند. توجه کنید، این افراد کسانی هستند که قرار است محصولی را خریداری کنند پس چرا باید ریسک از دست دادن مشتری های خود را بپذیرید. در سال ۲۰۱۸ یکی از مواردی که پیش بینی می شود در موفقیت کسب و کار ها موثر است راه اندازی سیستمی برای فروش محصولات از طریق شبکه های مجازی می باشد.
  1. استفاده از ظرفیت های نرم افزار های پیام رسان

و اما آخرین نکته ای که باید در بازاریابی از این به بعد به آن توجه داشته باشید استفاده از ظرفیت های نرم افزار های پیام رسان مثل تلگرام یا واتساپ است. استفاده از این اپلیکیشن ها به شدت رشد داشته و هر روز بیشتر از روز قبل پذیرای کاربران است. یکی از مواردی که در فواید استفاده از پیام رسان ها گفته می شود ارتباط نزدیک بین کمپانی و مشتری هاست. راحتی استفاده، اشتراک گذاری ساده ی همه ی نوع مطلب، تبلیغات هدفمند و تاثیر گذار، هزینه های بسیار کم در استفاده و... از ویژگی های پیان رسان هاست، ویژگی هایی که هر کدام می تواند نقش تاثیر گذاری در فروش و موفقیت کسب و کار شما ایجاد کند.  

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)