تاثیر دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات برای یک رستوران

علیرضا
صارمی

clock icon دوشنبه 27 شهریور 1396

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات برای یک رستوران

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات برای یک رستوران

کسب و کار های زیادی هر روز در حال ایجاد شدن هستند و در عین حال تعداد خیلی زیادی از آن ها نمی توانند مدت زیادی دوام بیاورند و خیلی زود دچار ضرر می شوند. ایراد کار کجاست؟ چه چیزی باعث می شود که یک کسب و کار موفق شود و یکی دیگر برعکس؟

البته قطعا فاکتور های بسیار زیادی در این زمینه تاثیر گذار هستند ولی اگر فرض کنیم تمام فاکتور ها یکسان باشد چه چیزی است که باعث پیروزی در رقابت می شود؟ به عقیده ی من تبلیغات و شناساندن محثول و خدمات به مخاطبان.

در این مطلب می خواهیم به موفقیت یک رستوران در تبلیغات و کسب و کار حرفه ای بپردازیم و خواهیم دید که دیجیتال مارکتینگ چه تاثیر بسیار زیادی در این زمینه دارد.

موفقیت یک رستوران در شیراز

بهترین راخ جل برای بازاریابی و تبلیغ یک رستوران چه چیزی است؟ هر تبلیغی که بخواهیم داشته باشیم قطعا هزینه ی خود را دارد و البته تبلیغات یکی از هزینه های سنگین رستوران محسوب می شود، حال در چنین شرایطی چه نو تبلیغاتی می تواند پاسخگوی نیاز های یک رستوران باشد و با توجه به هزینه های بالای تبلیغات جواب بدهد؟ بعد از هزینه های سنگین دکور و وسایل  و لوازم مورد نیاز یک رستوران، هزینه ی سنگین اجاره ی یک مکان مناسب و البته هزینه های گرفتن مجوز حالا هزینه ی تبلیغات چگونه باید صرف شود؟

خب شاید یکی از اولین راه حل هایی که به ذهن می رسد استفاده از بیلبورد ها و بنر های تبلیغاتی در سطح شهر است. مثلا یک بنر بزرگ را در یکی از خیابان های شلوغ شهر قرار دهیم تا مردم آن را ببیند. البته تجربه نشان داده این نوع تبلیغات دیگر تاثیر گذشته را ندارد و مردم به روش های قدیمی تبلیغ مثل پخش آگهی و چسباندن بنر مثل گذشته اعتماد ندارند.

شاید بگویید بهتر است در یک مجله یا روزنامه تبلیغات خود را قرار دهیم ولی این مورد هم تنها در صورتی تاثیر گذار است که ما مطمئن باشیم جامعه ی هدف ما و مخاطبان ما همگی آن روزنامه یا مجله ی به خصوص را مطالعه می کنند.

دیگر روش های تبلیغات چطور؟

به نظر می رسد تبلیغات درست و هدفمند دیگر به سادگی گذشته نیست و حالا یکی از کار های بسیار سخت و تخصصی محسوب می شود! راه حلی که سایت Bestrah برای شما در نظر دارد مفهومی است که این روز ها با نام "دیجیتال مارکتینگ" شناخته می شود.

تبلیغات در شبکه های مجازی

راه حلی که برای تبلیغات یک رستوران در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ وجود دارد و تیم Bestrah نیز تجربه ی بالایی در اجرای آن دارد تبلیغات از طریق شبکه های مجازی است. البته در این زمینه سایت ها و افراد زیادی هستند که فعالیت می کنند اما اینجا همان جایی است که باید تصمیم بگیرید هزینه ی تبلیغات را می خواهید هدفمند انجام دهید و بعد از مدتی جواب بگیرید یا نه؟

اما چرا استفاده از شبکه های مجازی؟

دلایل زیادی برای این وجود دارد که شما برای استفاده از این نوع تبلیغات ترغیب شوید و به تعدادی از آن ها می پردازیم:

  1. ما می توانید که تبلیغات را به صورتی انجام دهیم که فقط مردم یه منطقه (مثلا فقط شیراز) را مورد هدف قرار دهد و این تبلیغاتی بسیار هدفمند است
  2. با این تبلیغات خیلی راحت می توانیم اندازه گیری کنیم و ببینیم چه مقدار تبلیغات موثر بوده و چقد نبوده
  3. مخاطبان ما ساعت های زیادی را صرف استفاده از اینترنت می کنند که این خود یک مزیت بسیار خوب برای این نوع تبلیغات محسوب می شود
  4. تبلیغات در فضای مجازی به مراتب تاثیر گذار تر و به صرفه تر از دیگر انواع تبلیغ است
  5. هیچ هدر رفتی وجود ندارد، ما بعد از مشخص کردن جامعه ی هدف خود تبلیغات را فقط برای همان افراد به کار می گیریم و به این طریق هدر رفتی در تبلیغات وجود نخواهد داشت.

شما می توانید برای صحبت درباره ی انواع تبلیغات و دیجیتا مارکتینگ و با خبر شدن از تعرفه ها و همه ی توضیحات اصافه تر و تخصصی تر با آیدی تلگرام کارشناس سایت Bestrah در تماس باشید

مطالب مشابه

alireza

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟