تعیین استراتژی و نقشه ی راه برای دیجیتال مارکتینگ

علیرضا
صارمی

clock icon پنجشنبه 27 مهر 1396

تعیین استراتژی و نقشه ی راه برای دیجیتال مارکتینگ

در مطلب قبلی درباره ی ماهیت دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم و بررسی کردیم که به طور خلاصه دیجیتال مارکتینگ به چه شکل است و چرا از انواع تبلیغات دیگر هزینه ی کمتر و بازدهی بیشتری دارد. حالا در این مطلب می خواهیم بگوییم ابزار دیجیتال مارکتینگ چیست و به طور کلی روش کار در این نوع تبلیغ چگونه است.

ما در Bestrah طی چند سال گذشته با بسیاری از کسب و کار ها و بسیاری از شرکت ها در این زمینه کار کرده ایم و به جرئت می توانیم بگوییم بزرگترین و حرفه ای ترین شرکت فعال در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ جنوب کشور و یکی از حرفه ای ترین ها در کل کشور ما هستیم. با تجربه ای که طی این سال ها به دست آورده  و دانش به روزی که داریم مطمئنا Bestrah می تواند بهترین گزینه شما برای انجام کار های تبلیغاتی و مدیریت این موارد باشد.

روش کار ما در زمینه دیجیتال مارکتینگ به این شکل است که مراحل زیر را طی می کنیم:

  1. بررسی محصولات

در این مرحله ما با بررسی کامل محصولات و خدمات شما تمام جنبه ها و نقاط ضعف و نقاط قوت آن را شناسایی می کنیم. در انتها نیز با توجه به استفاده ی محصول به طور آزمایشی گروه هایی از مردم را که احتمالا می توانند جامعه ی هدف شما باشند انتخاب می کنیم.

  1. شناسایی مشتری

در این مرحله به طور تخصصی مشتری و مخاطبان شما را بررسی می کنیم  و بهترین گروه را برای فروش و عرضه ی محصولات شما انتخاب می کنیم. در واقع کار ما اینجا این است که با اطمینان بگوییم چه افرادی جذب محصولات شما می شوند و آن ها را به عنوان هدف فروش قرار دهیم.

  1. آنالیز رقبا

نکته ای که اصلا نباید از آن غافل بود (و اکثر شرمت های فعال در این زمینه غافل هستند) رقبای کاری شماست. بخشی از کار ما صرف این می شود که ببینیم برای محصولات و خدمات شما چه رقبایی وجود دارند و آن ها تا چه اندازه در این کار موفق هستند. نقاط ضعف آن ها را شناسایی کنیم و نقاط قوتشان را استفاده.

  1. ارائه ی طرح استرراتژی مارکتینگ

بعد از بررسی محصولات، شناسایی رقبا و هدف گذاری در این مرحله یک استراتژی و برنامه ریزی دقیق باید انجام گیرد تا معین شود به شکل باید محصولات را ارائه دهیم، از چه راه هایی این کار را انجام دهیم و در هر زمان باید به کدام قسمت از هدف گذاری خود دست یافته باشیم.

  1. تعیین بودجه

در این مرحله بعد از تعیین نقشه ی راه و شناسایی همه ی نکات لازم بودجه و هزینه ی لازم برای اجرایی کردن طرح را بررسی و به شما اعلام می کنیم.

  1. بنشینید و لذت ببرید!

بعد از طی کردن ۵ مرحله ی قبل حالا نوبت برداشت است. اگر تمام مراحلی که با هم مرور کردیم به درستی انجام گرفته باشد حالا باید فقط منتظر بمانیم تا به هدف گذاری های انجام شده برسیمو نکته ی مهم این است که هدف گذاری را مرحله ای انجام می دهیم، یعنی از قبل تعیین می کنیم تا چه زمانی به چه انداره از اهداف خود رسیده ایم.

نکته ای که باید بدانید این است که کار ما اینجا تمام نمی شود، دروقاع این شما هستید که از نتایج به دست آمده لذت می برید و در تمام این مدت ما باز هم با رصد دقیق برخورد ها، میزان محبوبیت تبلیغات، تقویت بازاریابی و در آخر ارائه ی گزارشات دقیق و منظم مشغول کار خواهیم بود تا به اهداف خود برسیم.

برای تماس با کارشماسان سایت و دریافت مشاوره اینجا کلیک کنید

مطالب مشابه

alireza

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟