در حال بارگزاری...

بست راه

بهینه سازی صفحه ی اصلی سایت برای Google My Business (قسمت سوم)

در ادامه ی مطالب قبلی و صحبت های خودر در زمینه ی اشکالات احتمالی سایت های شما در اینترنت به چند عامل دیگر که باید حتما آن ها را رفع کنید می پردازیم. تمام این مواردی که در این مطالب بررسی می کنیم بسیار مهم و تاثیر گذار هستند و به طور کلی باید مجموعه ی آن ها انجام شود تا تاثیری بر عملکرد سایت گذاشته شود نه اینکه چند مورد را انتخاب کنید و فقط بر روی آن ها کار کنید.

اطمینان از ایندکس شدن صفحه ی اصلی سایت

تصور کنید همه ی مواردی که باید رعایت کنید را رعایت می کنید از طراحی سایت به صورت صحیح تا تولید محتوا بر اساس سئو اما همه ی این ها تا زمانی که صفحه ی اصلی شما در موتور های جستجو و به خصوص گوگل اندکس نشده باشد بی معنی است. ایندکس شدن صفحه ی اصلی یعنی اینکه سایت شما در گوگل ثبت شده باشد و گوگل از آن به بعد توانایی ارائه و نمایش سایت شما در نتایج جستجو ها را دارد که به این ترتیب آمار بازدید بیشتری به سمت سایت شما روانه می شود. برای اطمینان ایندکس شدن یا عدم ایندکس شدن یک سایت در گوگل و دیگر موتور های جستجو راه های مختلفی وجود دارد که در این مطلب به دو راه آن اشاره می کنیم.

یکی از راه حل ها استفاده از قابلیت Incognito در مرورگر Google Chrome است به این طریق که اگر شما از این قابلیت Google Chrome استفاده کنید باید بتوانید به خوبی از این نکته که آیا در گوگل ایندکس شده اید یا نه مطمئن شوید. روش کار هم به این شکل است که در حالت Incognito ، ادرس سایت خود را وارد کنید که اگر سایت شما در نتایج ظاهر شد پس ایندکس شده اید و مشکلی وجود ندارد.

در حالت بعدی اما این گونه است که عبارت site:yourname.com را در کادر مثلا گوگل سرچ کنید و درصورت ایندکس شدن درنتایج این جستجو مشکلی وجود ندارد.

عنوان و توضیحات متا

عنوان و توضیحات متا از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند طوری که اولویت آن ها از هر نکته ی دیگری در سایت بیشتر است، اما چرا؟

عنوان و توضیحات متا همان چیزی است که گوگل، شبکه های اجتماعی و … باری معرفی سایت شما به مخاطبان نمایش می دهند مثلا زمانی که در گوگل جستجو می کنید، گوگل در نتایج جستجو لیست سایت ها ها را به همراه عنوان و توضیحات متا و آدرس ان ها به شما ارائه می دهد و درواقع ما از طریق مطالعه ی عنوان و توضحات متا تصمیم می گیریم که روی کدام لینک کلیک کنیم. حالا که با اهمیت این دو مورد آشنا شدید برای انتخاب درست آن ها باید چه کنیم؟

شما می توانید برای هر کدام از مطالبی که در سایت منتشر می کنید یک عنوان و توضیح متا جداگانه تعریف کنید که در تاثیر بسیار زیادی در سئو دارد اما به طو کلی باید برای صفحه ی اصلی سایت خود نیز این دو مورد را تعیین کنید. عنوان شما باید به جز اینکه خلاصه ای از محتوای سایت و کسب و کار شماست، به شهر و محل فعالیت شما نیز اشاره کند. توضیحات متا هم باید به شکل جزیی تری فعالیت های شما و محصولات شما را عرضه کند تا مخاطبان شما خیلی زود متوجه نوع فعالیت شما بشوند به خوبی شما را انتخاب کنند.

برای انواع مشاوره درباره ی طراحی سایت و مدیریت شبکه های اجتماعی  افزایش سئو و …. می توانید با کارشناسان ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید.

طراحی سایت در شیراز

درخواست برآورد هزینه