در حال بارگزاری...

بست راه

بازاریابی شما چقدر تاثیر گذار است؟ به این یک سوال پاسخ دهید

بازاریابی شما چقدر تاثیر گذار است؟ به این یک سوال پاسخ دهید

به عنوان بازاریابان دیجیتال  همه ی ما می دانیم این شاخه  دایم و همزمان با  پیدایش تکنولوژی ها و احتیاجات جدید  در حال رشد و توسعه است. تا همین ده سال پیش، هماهنگ کننده شبکه رسانه ای یک عنوان شغلی نبود. تبلیغات بازاریابی مجدد، که شما را سراسر جستجویتان در اینترنت دنبال می کنند، وجود نداشت و ایمیل های مربوط به سبد خرید رها شده،  زمانی که یک  کالا را در سبد خریدتان جا گذاشتید،  به طور معجزه آسایی در پیام های دریافتی شما ظاهر نمی شد. 

مادامی که چشم انداز بازاریابی دیجیتال درحال تکامل یافتن است  مهم است که تیم شما (چه نیروهای در منزل و چه نیروهای در محل شرکت) اینکه موفقیت چیست را تعریف و به طور مستمر تصحیح کنند و سیستم هایی در محل داشته باشند که عملکرد را اندازه گیری و تحلیل کنند.

در پایین یک سوال آورده شده است که به شما کمک می کند در باره ارزیابی خودتان از طرح های بازاریابی به دقت فکر کنید.

آیا شما اهداف  معنی دار و قابل اندازه گیری که به وسیله تجزیه و تحلیل هوشمند ضمیمه و گزارش شده دارید؟

تعریف اهداف

برای هر طرح بزرگ یا کوچک  مهم است که قبل از شروع کار به این نتیجه رسیده باشید که موفقیت چگونه باید باشد. بدون تعیین کردن اهداف در ابتدا عملکرد مبهم و ذهنی خواهد بود. چه در طرح های آنلاین  و چه طرح های آفلاین.

پیشرفت های روبه رشد درردیابی افراد در دستگاه های مختلف (گوگل برای مثال)  و فناوری های جدید به فروشنده ها اجازه می دهد داده های موبایل ها و دستگاه های pos   را  ترکیب و به هم مرتبط کنند. کاری که قبلا ارزش توجه نداشت الان قابل توجه  است..

شما همینطور ممکن است بخواهید اهداف ثانویه ای برای ترغیب کاربران به انجام کاری که شما می خواهید انجام بدهند( مانند عضویت در خبرنامه اتان )  مشخص کنید تا کاربران را به بالای قیف فروش خود بکشانید.

انتخاب KPI های )شاخص های کلیدی عملکرد) مناسب

تیم های تاثیر گذاربازاریابی KPI هایی را انتخاب می کنند که بهترین داده های ممکن را برای ارزیابی عملکرد نه تنها در بازاریابی بلکه در فروش نیز  تامین کنند. این دو ذاتا بهم گره خورده اند. ممکن است یک دسته از افراد که به محصول شما آگاهی دارند به دلیل نرخ کلیلک خیره کننده بوجود بیایند اما مادامی که به مشتریان  شما تبدیل نشوند و درنهایت یک فروش یا معامله صورت نگیرد ارزشی ندارد و شما به پایان کار خود رسیده اید.

با راه اندازی مناسب E-commerce tracking(ردیابی فعالیت های تجارت الکترونیک یعنی اندازه گیری تعداد معاملات و درآمد که وب سایت شما تولید کرده) و یا نگهداری داده های مربوط به گروه ها یا کاربران در رکورد های اصلی روی CRM  تان  شما قادر خواهید بود چرخه را ببندید و عملکرد فروش و بازاریابی را بهم مستقیم متصل کنید.

 

تکرار گزارش گیری

بازاریابی دیجیتال اینگونه نیست که یکبار پیاده سازی شده و کنار گذاشته شود. به عنوان یک قانون کلی گزارشات بازاریابی جامعی باید به صورت ماهیانه تولید شوند. کمااینکه عملکرد رسانه ی دیجیتال نیز باید توسط اعضای تیمی که به صورت مستقیم در حال مدیریت کمپین ها (افرادی که از تجارت  ما آگاهی دارند) هستند به صورت هفتگی تولید شود اگر روزانه نباشد. که این بستگی به بودجه دارد. هرچقدر بودجه بیشتر باشد داده های بیشتری در دسترس هستند و موقعیت های بهتری به وجود می آیند.

برای گروه هایی مانند مدیران گزارش گیری های مکررمانند این است که بخواهند منتظر جوش آمدن آب بمانند و اتلاف منابع خواهد بود.بنابراین بهتر است برای این دسته روزانه نباشد چرا که نتیجه ای هم به دنبال نخواهد داشت.

تجزیه و تحلیل هوشمند

درپایان روز تمامی داده ها و گزارش های موجود درجهان نمی توانند به تیم بازاریابی شما در گرفتن تصمیمات صحیح و موثر کمک کنند مگر اینکه این داده ها و گزارش ها با  تحلیل های هوشمندانه که با استفاده از عملکرد های قبلی و دانستن فاکتورهای خارجی که می تواند روی نتیجه تاثیر بگذارد تولید شده است همراه باشند.

برای اینکه قدرت گزارش گیری را در ساختن یک استراتژی بازاریابی موفق اندازه گیری کنید باید داستانی که داده های به شما می گویند را درک کنید چه به صورت کلی و چه به صورت جزیی. بینش و درک صحیح  به جای فقط مشاهده کردن باعث ایجاد تصمیمات آگاهانه روی دانستن اینکه چه چیزی جواب میدهد و بهتر از روی آن سرمایه گذاری شود به شما می دهد به جای اینکه بگوید سریعا به حذف یا بهینه کردن سریامه گذاری های قبلی کنید. درواقع به شما می گوید بهتر است روی چه چیزی سرمایه گذاری کنید نه اینکه کدام را حذف  یا بهینه کنید. این فرایند تحلیل هوشمندانه به شما در جلوگیری از هدر دادن ساعت های کاری افراد و بودجه ی بازاریابی روی طرح هایی که جواب نمی دهند کمک میکند.

اشتیاق برای تست کردن

به محض اینکه  که درک و فهم  صحیح  بر اساس گزارش ها و مسایلی که تمرکز روی آنها قرار بگیرد به وجود آمد کار تمام نشده است. شما باید از این دانش های بدست آمده استفاده کنید تا استراتژی های تست جدید برای بالا بردن تعداد افرادی که در تجارت شما مشارکت می کنند (نرخ مشارکت ) طراحی کنید. این تست ها میتوانند ساده مانند ارسال کردن یک ایمیل باشند یا یک سکوی تبلیغاتی کاملا جدید یا یک تست وب سایت.  به خاطر داشته باشید که بازاریابی های  کارگر و تاثیر گذار زمانی که ریسک حرکت کردن در مسیر جدید را انجام میدهند امکان شکست خوردن دارند حتی اگر براساس درک کامل و بینش صحیح ایجاد شده باشند. تست فقط  یک تست است  حتما گارانتی جواب دادن ندارد بنابراین اگر تست شماا موفق نبود دلسرد نشوید فقط بدانید کی باید آن را متوقف کنید.

درخواست برآورد هزینه