در حال بارگزاری...

بست راه

افزایش دقت هدف گذاری در تبلیغات با مدیریت داده ها (بخش ۳)

در دو مطلب قبلی به چند نکته در رابطه با تبلیغات و مدیریت داده و سیستم های مدیریت داده (DMP) اشاره کردیم که می توانید این مطالب را از اینجا و اینجا ببینید.

قبل از این که به خش پایانی صحبت های خود در این سلسله مطالب درباره ی استفاده از سیستم های مدیریت داده بپردازیم توضیح کوتاهی از دو موضوع قبلی می دهم. تا به اینجا صیحت های ما با محوریت استفاده از داده ها و اطالاعتی که از کاربران به دست آورده ایم ادامه داشت و در این راستا به دو بخش جدید و البته با اهمیت در یازاریابی نوین یعنی شخصی سازی تبلیغات و استفاده ی درست از منابع و امکانات پرداختیم اما در هیچکدام از این دو مطلب به طور خاص به اهمیت داشتن یک سیستم مدیریت محتوا پرداخته نشد.

سیستم مدیریت داده یا DMP

در مطلب اول موضوع شخصی سازی تبلیغات و اهمیت آن را بررسی کردیم ( برای خواندن مطلب به آن مراجعه کنید) اما مگر می توانیم خودمان همه ی کار های مرتبط با شخصی سازی را انجام بدهیم؟ ما درباره ی استفاده از منابع و اطلاعات صحبت کردیم اما آیا اسنفاده از آن ها کار ماست؟ موضوعی که وجود دارد این است که شما نمی توانید بفهمید کاربرانی که به سایت شما می آیند و بدون خرید محصولی از آن خارج می شوند دقیقا به سمت کدام محصولات رفتند و کدام بخش از سایت شما برایشان جذاب بود، شما نمی توانید خودتان اقدام به ردگیری کاربرانتان کنید و متوجه بشوید که چه مدت در سایت شما وقت گذاشته اند. به عبارت دیگر شما نمی توانید تمام آن اطلاعات ریز و درشتی که برای تبلیغات هدف مند نیاز داریم را جمع آوری کنید. در مرحله ی بعد نوبت به استفاده از این اطلاعات می رسد. حال فرض کنید به نحوی توانسته ایم اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنیم اما این بار مشکل دیکری داریم، ما چگونه از این اطلاعات استفاده کنیم؟ چطور می توان به طور پویا چیدمان مطالب سایت را دائما تغییر داد به شکلی مطالب جذاب تر و مورد توجه تر بالا بیایند؟

تمام کارهایی که در بالا به آن ها اشاره کردم به نوعی وظیفه ی سیستم مدیریت داده یا همان DMP محسوب می شود. اگر شما به فکر یک کسب و کار بزرگ هستید یا می خواهید از همین ابتدا اضولی سایت خود را ایجاد کنید و آن را گسترش بدهید یکی از لازمه های شما یک سیستم DMP است. البته این سیستم می تواند در مدیریت اطلاعات مشتریان خارج از اینترنت نیز برای شما کاربرد داشته باشد و شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را با این این سیستم مدیریت و آنالیز کنید و در آخر با توجه به نتیجه ی آنالیز ها تصمیم گیری کنید.

نتیجه گیری

در پایان لازم است نتیجه ای که از تحقیقات خود گرفته ایم را به زبان ساده بگوییم.  با توجه به حرف هایی که زده شد در دنیای امروز دیگر دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات به روش های گذشته پاسخگو نخواهد بود و برای به نتیجه رسیدن باید از روش های به روز استفاده کرد و مهم ترینشان همین است که باید هر چه بیشتر به سمت جمع آوری اطلاعات جستجوی کاربران و در مرحله ی بعد استفاده از آن ها به منظور افزایش UX و تجربه ی کاربری سایت، فروشگاه و … برویم و قطعا برای رسیدن به چنین هدفی لاجرم به یک سیستم DMP نیاز داریم.

 

 

درخواست برآورد هزینه