افزایش دقت هدف گذاری در تبلیغات با مدیریت داده ها

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon پنجشنبه 27 مهر 1396

افزایش دقت هدف گذاری در تبلیغات با مدیریت داده ها

برخورد و واکنش مخاطبان با تبلیغات در طی چند سال گذشته تغییر کرده و در چنین شرایطی باید ما نیز به عنوان تبلیغ دهندگان و کسانی که تبلیغات را مدیریت می کنیم تغییر کنیم. اما تغییر از کجا شروع شد؟

در یکی دو سال اخیر با گسترش تبلیغات در شبکه های مجازی،ایمیل مارکتینگ، تبلیغات ویدیویی (که راه های مختلفی برای نمایش این نوع تبلیغات وجود دارد) و... نحوه ی ارتباط با مشتری ها متفاوت شده و حالا زمان بیشتری برای درگیر شدن با مخاطبان در دسترس تبلیغ دهندگان قرار گرفته است. حالا مشتری ها با برند ها و شرکت ها تعامل دارند و این اتفاق از کامال های ارتباطی بسیار وسیعی که وجود دارد به راحتی امکان پذیر است و این یعنی ما به عنوان کسانی که مدیریت تبلیغات شما بر عهده می گیریم کار به مراتب دشوار تری باید امجام دهیم، اما اگر راه های عرضه ی محصولات و تبلیغات بیشتر شده چرا کار دشوار تری پیش روی ماست؟

زمانی شرکت ها با تبلیغات زیاد و گسترده سعی می کردند درصد کمی از مردم را به خود متوجه کنند و بتوانند محصولات خود را به این دسته از مردم عرضه کنند. در گذشته مواردی مثل هدف گذاری، مشخصات مشتریان، نحوه ی ارائه ی تبلیغات هدف مند و ... وجود نداشت. سطح شهر را پر می کردند از تبلیغ (هنوز هم چنین کار هایی را انجام می دهند) و امیدوار بودند که تنها بر روی درصد کمی از مردم تاثیر گذار باشند. حالا با وجودشبکه های اجتماعی و دیگر راه ها و کانال های ارتباطی چنین کاری نه تنها بی معنی و بی فایده است، بلکه از دید روش های تبلیغاتی جدید و مدرن چنین کاری مضر هم هست.

اصل مطلب در این است که امروزه ما می خواهیم هر چه بیشتر به کاربران و مخاطبان خود نزدیک بشویم و دقیقا آن دسته از مردمی را که به طور بالقوه مشتری محصولات مورد نظر ما محسوب می شوند در معرض تبلیغات قرار بدهیم. در نتیجه با هزینه ی بسیار کمتر فروش و درآمد بیشتری کسب کرده ایم.

در این مطلب و مطلب بعدی سعی می کنیم به مواردی اشاره کنیم که برای هدف گذاری در نمایش تبلیغات باید به آن ها دقت کنیم.

شخصی سازی

در گذشته در بحث تبلیغات چیزی به اسم شحصی سازی و ارائه ی تبلیغ مناسب هر گروه وجود نداشت. به طور مثال در ایمیل مارکتینگ معمولا روش به این صورت بود که یک پیام نوشته می شد و همان پیام را به همه ی مخاطبان ارسال می کردند تا شاید تعدادی از آن ها به این تبلیغ توجه کنند و واکنش نشان دهند. اما بعد چه اتفاقی افتاد؟ تقریبا تمام این نوع تبلیغات غیر کارآمد شد، مخاطبان از ایمل های خود استفاده می کنند و منتظر رسیدن پیام های مرتبط با کار و زندگی خود هستند پس پیام های تبلیغاتی که به طور گسترده برای محخاطبان ارسال می شدند با یک کلیک همگی به پوشه ی اسپم می رفتند. بعد از مدتی سرویس های ارائه دهنده ی ایمل این کار را خودشان انجام دادند و این نوع تبلیغات دیگر هیچ جوابی نداد، تمام.

در بازاریابی دیجیتالی باید این را بپذیریم که یک تبلیغ برای همه دیگر کاربرد ندارد و باید به سمت یک تبلیغ برای یک نفر پیش برویم. با این کار به فروش به مراتب بالاتری دست پیدا می کنیم و در نتیجه درآمد بسیار بالاتری از قبل.

 

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)