دیجیتال مارکتینگ دندانپزشکی

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon دوشنبه 18 اسفند 1399

دیجیتال مارکتینگ دندانپزشکی

4 راه برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان

اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکی در شیراز

اینستاگرام مارکتینگ دندانپزشکی در شیراز

ممکن است مزایای بازاریابی در فیسبوک برای دندان پزشکان را بدانید، اما آیا مزایای بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان را هم می دانید؟

از سال 2012 که اینستاگرام توسط فیسبوک خریداری شد، تبدیل به دومین شبکه اجتماعی محبوب شد. در حال حاضر اینستاگرام ماهانه بالای یک میلیارد کاربر فعال دارد.

طبق آمار تحقیقاتی 35 درصد بزرگسالان آمریکایی از اینستاگرام استفاده می کنند. 71 درصد آنها در رده ی سنی 18 تا 24 سال هستند.

به عنوان اپلیکیشنی برای به اشتراک گذاشتن عکسهای کاربران با دوستانشان، اینستاگرام تبدیل به پلتفرم مهی برای تعامل کردن شده است.

طبق نظر SproutSocial، اینستاگرام درمیان تمام شبکه های اجتماعی مهم، بالاترین درجه تعامل یا engagement را دارد. امروزه 80 درصد کاربران حداقل یک برند را در اینستاگرام دنبال می کنند.

اگر شما دندان پزشکی هستید که به دنبال توسعه و پیشرفت صفحه اینستاگرام خود برای جذب مخاطبین بیشتراست، ما به شما کمک می کنیم.

به این 4 روش برای انجام یک بازاریابی موفق در اینستاگرام برای دندان پزشکان توجه کنید.

 1. پلتفرم خود را بشناسید
 2. به این توصیه های فوق العاده عمل کنید
 3. از جدید ترین ویژگی های اینستاگرام استفاده کنید
 4. بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان : باید ها و نباید ها

شماره تماس های مشاوره رایگان برای دندان پزشکان:

09128586135 – 07132303712

www.bestrah.com


 • پلتفرم  مناسب دندان پزشکی را بشناسید

ممکن است فکر کنید که دندان پزشکی موضوع جالب و هیجان انگیزی برای اینستاگرام نیست. مردم از اینستاگرام برای ارتباط با یکدیگر و سرگرمی استفاده می کنند اما آیا آنها دندان پزشکشان را هم دنبال می کنند؟ بله اگر کاری انجام دهید که ارزشش را داشته باشد، این کار را می کنند.

افراد زیادی در اینستاگرام حضور دارند و کار شما پیدا کردن و تعامل داشتن با آنها و گذاشتن پست های ارزشمند برای رونق گرفتن شغلتان است.

 

اینستاگرام کاملا شخصی است.

مردم به دنبال ارتباط با کسب و کارها و بیزینس های مورد علاقه شان هستند، دقیقا به همان صورتی که با دوستان و خانواده شان در ارتباطند.

این برای شما یک شانس است که امکان صحبت کردن با بیمارانتان در خارج از مطب را دارید. می توانید با نشان دادن شخصیتتان به آنها ترس و ناراحتی را که موقع رفتن به دندان پزشکی دارند را از بین ببرید.

می توانید مسابقه و جایزه برای دنبال کنندگانتان بگذارید تا بیشتر بتوانید با آنها تعامل داشته باشید.

برخلاف بقیه شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، در اینستاگرام نیازی نیست که نام کامل خود ویا اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و به همین دلیل مردم می توانند آزادانه با دیگران و با شما در ارتباط باشند.

 

اینستاگرام رسانه ای بصری است

دندان پزشکی هم یک کار بصری است پس محدودیتی برای گذاشتن پست ندارید.

ما موجوداتی هستیم که با تصاویر سریع تر از کلمات ارتباط برقرار می کنیم. تصاویر خوب قدرتی دارند که می توانند کاربران را وادار به نشان دادن عکس العمل کنند.

مطالعات تحقیقاتی shopify نشان می دهد که مهم ترین دلیل خرید 93 درصد خریداران ظاهر و تصویر محصول است. 85 درصد آنها گفته اند که رنگ محصول، مهم ترین دلیل آنها برای خرید بوده است.

وقتی که به دندان پزشکی فکر می کنید، چه المنت های بصری به ذهنتان می آید؟ این شانس خوبی برای شماست که به دنبال یک المنت بصری خاص برای کارهای دندان پزشکی تان باشید.

 

 1. به این توصیه ها عمل کنید

زمانی که بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان انجام می دهید، به این نکات دقت کنید:

مخاطبانتان را بشناسید:

در اینستاگرام مردم می خواهند که با کسب و کار و بیزینس مورد نظرشان ارتباطی واقعی داشته باشند. که شامل فکر کردن به اینکه شما واقعا می خواهید چگونه باشید می شود.

برای گذاشتن هرپستی به معیارهای بیمارانتان توجه کنید:

چه چیزی درباره کارشماست که مردم بیشتر به آن علاقه مند هستند؟

بیماران شما چه مشکلاتی دارند؟

به چه اهدافی می خواهند برسند؟

هم چنین این به شما کمک می کند که بدانید چه افرادی بیشتر مخاطب شما هستند. تقریبا 90 درصد کاربران اینستاگرام زیر 35 سال هستند.

اگرچه بیشتر کاربران اینستاگرام زیر 35 سال هستند اما بازاریابی اینستاگرامی فواید زیادی برای شما دارد. حضورآنلاین همه جانبه شما مثل حضور در اینستاگرام به اقتدار و گسترش برند شما کمک می کند. با داشتن سئوی بهتر، مردم در تمام رده های سنی می توانند راحت تر شما را در موتورهای جست و جو پیدا کنند.

از اکانت کاری یا بیزینس اکانت برای دندان پزشکی استفاده کنید.

بعد از شروع فعالیت بسیاری از کسب و کارها در اینستاگرام، این شبکه اجتماعی بیزینس اکانت را راه اندازی کرد که ویژگی های زیادی برای کسب و کارهای محلی دارد که شامل موارد زیر است:

اضافه کردن ساعات کاری، آدرس و تلفن

به دست آوردن اطلاعات درباره ی مخاطبان و فعالیت هایشان

استفاده از تبلیغات اینستاگرام

بعد از اینکه حساب اینستاگرام ساختید وارد تنظیمات شوید و گزینه ی Switch to Business Account را انتخاب کنید.


نکات بیشتر در مورد ساخت بیزینس اکانت را می توانید در مقاله زیر بخوانید:

بازاریابی اینستاگرامی به تعامل میان پزشک و بیمار کمک می کند.


تبلیغات اینستاگرام برای دندان پزشکان

تبلیغات اینستاگرام برای همه ی کسب و کارها سود دارد.

اکانت کاری اینستاگرام به علت دسترسی سریع به شماره تماس و آدرس از فیسبوک برای جذب مخاطب و بالابردن لایک ها و کامنت ها بهتر است.

شما دو انتخاب دارید:

1.مستقیما از برنامه اینستاگرام تبلیغ کنید

2.از برنامه Ad Manager فیسبوک برای تبلیغات استفاده کنید.

 

قابلیت های تبلیغات اینستاگرام توسط پلتفرم تبلیغات فیسبوک پشتیبانی میشود بنابراین برای استفاده از تبلیغات اینستاگرام، نیاز به داشتن یک صفحه فیسبوک دارید.

انواع مختلفی از تبلیغات در دسترس است. برای خدمات دندان پزشکی، ممکن است این موارد برای شما جالب باشد:

 1. وجود یک پست اینستاگرامی کارآمد
 2. عکس و فیلم با کیفیت از خدمات شما
 3. اسلایدهای مختلفی از عکس هایی که بخش های مختلف کسب و کار شما را نشان می دهند.

گزینه های هدف گذاری فیسبوک بی نظیراست. آیا می خواهید بیماری را که در فاصله چندکیلومتری از کیلینک شما زندگی می کند را در زمانی مشخصی از روز جذب کنید؟ شما هم چنین می توانید ازهشتگی که مربوط به محل کار فعلی شما است، استفاده کنید. هم چنین میتوانید لیستی از بیماران فعلی خود آپلود کنید که آنها مستقیما پست های اینستاگرام شما را ببینند.

 

به قانون 20/80 توجه کنید.

بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان باید شامل80 درصد محتوا و پست های ارزش آفرین و آموزنده و 20 درصد مطالب تبلیغاتی خدمات شما باشد.

اگر بیشتر زمان خود را صرف تبلیغات خدماتتان در اینستاگرام می کنید، کار شما اشتباه است.


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.bestrah.com


از هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ ها بخش مهمی از فرایند بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان برای رسیدن شما به موفقیت در اینستاگرام هستند.

اکسپلورر اینستاگرام شامل محتواهایی است که برایتان جالب بوده و قبلا لایک کرده اید. اگر از هشتگ های مناسب استفاده کنید، شانس دیده شدن پست هایتان توسط کاربران بالاتر می رود.

بعضی از هشتگ های مورد استفاده برای بازاریابی اینستاگرامی برای دندان پزشکان را می توانید اینجا مشاهده کنید:

#دندان_پزشک

# دندانپزشک_در_شیراز

#جرمگری_در_شیراز

#بلیچینگ_دندان

#جراح_دندان

هشتگ ها به شما کمک می کنند که با جامعه پیرامون خود در ارتباط باشید. طبق مطالعاتی که Simply Measured انجام داده است، پست های اینستاگرامی که حداقل یک هشتگ دارند، 12.6 درصد بیشتر از پست هایی که هیچ هشتگی ندارند دیده می شوند.

زمانی را به مطالعه درمورد هشتگ ها اختصاص دهید چون به نتایج خوبی می رسید. منابع آنلاین زیادی برای پیدا کردن هشتگ های دندان پزشکی وجود دارد.

ما از بهترین روش ها برای پیدا کردن هشتگ های مناسب مشتریان مان استفاده می کنیم. به قسمت جست و جو می رویم و بهترین دسته بندی را که مناسب شماست را انتخاب می کنیم. در این مورد ” دندان پزشک” خواهد بود. اینستاگرام پست های برتر این بخش را نمایش می دهد، روی هر پست کلیک کنید و یادداشت کنید که از چه هشتگ هایی استفاده شده است. به احتمال زیاد هشتگ هایی را پیدا می کنید که در این پست ها تکرار شده اند. این هشتگ ها همان هایی هستند که ما به دنبالشان هستیم.

 

زمان بندی همه چیز است

طبق الگوریتم اینستاگرام، ماندگاری پست های شما کوتاه است.

بررسی کنید که در چه زمانی از روز مردم بیشتر با پست های شما ارتباط برقرار می کنند. توجه کنید که بیشتر مخاطبین شما چه موقع وارد اینستاگرام می شوند. بعد از خوردن ناهار یا زمان استراحت بعد از کار؟

هرروز به طور منظم یک پست بگذارید. در زمان های مختلفی پست بگذارید و بازدید پست های خود را چک کنید تا بهترین زمان برای گزاشتن پست را پیدا کنید.

 

از مخاطبینتان بخواهید که اگر تجربه ای در مورد استفاده از خدمات شما دارند، آن را به اشتراک بگذارند.

یکی از قوی ترین روش های بازاریابی، روشی است که دیگران برای شما تبلیغات انجام می دهند.

محتوایی که کاربران می توانند در مورد تجربه شان با شما به اشتراک بگذارند، می تواند یک عکس یا فیلم و یا حتی یک کامنت باشد. شما می توانید این عکس و فیلم ها و نظرات را به عنوان استوری یا پست در صفحه خود قرار دهید.

برخی از روش های ترغیب کاربران به تولید همچین محتواهایی به شرح زیر است:

 1. از فالوورهای خود سوالاتی بپرسید که مشتاقند به آنها پاسخ دهند.
 2. برای جذب مخاطب در استوری ها خود نظرسنجی کنید.
 3. به طور مرتب مسابقه و جایزه ترتیب دهید.
 4. مردم را تشویق کنید که از هشتگ استفاده کنند و یا شما را تگ کنند که شما بتوانید آنها را دوباره پست کنید ودر معرض دید قرار بگیرید.

 

بازاریابی دیجیتال درباره داده ها و آنالیز کردن آنهاست که باعث می شود تصمیمات بهتری بگیرید.

اگر بیزینس اکانت دارید، به قسمت Insight اینستاگرام دسترسی دارید. که با استفاده از آن می توانید اطلاعاتی در مورد مخاطبانتان و زمانی که آنلاین هستند را به دست آورید. هم چنین می توانید بفهمید که کدام پست ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و عملکرد بهتری داشته اند.

 

تعداد زیادی ابزارهای تحلیل گر شخص ثالث در اینستاگرام وجود دارد. آیا می خواهید هشتگ ها و موضوعات محبوب در اینستاگرام را پیدا کنید؟ و یا می خواهید بلاگرهاییی که در منطقه شما هستند را پیدا کنید؟

ابزارهایی برای این کارها وجود دارد.

 

مواردی که میتوانید با استفاده از آنها ببینید به شرح زیر است:

1.تعداد لایک ها و کامنت ها و به اشتراک گذاشتن هر پست

2.تعداد دفعاتی که هرشخص پست شما را نگاه کرده است

3.هشتگ های محبوب و معروف دندان پزشکی

با استفاده هرچه بهتر از این ابزارها می توانید تصمیمات بهتری بگیرید و در بازاریابی اینستاگرامی موفق تر باشید.

 

3- از جدیدترین ویژگی های اینستاگرام  برای تبلیغات دندان پزشکی استفاده کنید

ویژگی ها و عملکردهای اینستاگرام همیشه در حال تغییر است، سعی کنید که از جدیدترین ویژگی های آن استفاده کنید.

از استوری ها ی اینستاگرام استفاده کنید تا همیشه در صدر باشید

یکی از مشهورترین ویژگی های اینستاگرام استوری های آن است. که به شما امکان می دهد که عکس وفیلم هایی که بعد از 24 ساعت ناپدید می شوند را به اشتراک بگذارید. که درسمت راست و بالای feed فالوورهای شما نمایش داده می شود که با این روش می توانید در صدر و معرض دید باشید.

استفاده از استیکرها راه خوبی برای افزودن زمینه به استوری هایتان و جذب فالوور است.

 1. یک کاربر دیگر را در استوری هایتان منشن کنید
 2. در استوری هایتان از ویژگی نظر سنجی استفاده کنید
 3. می توانید بهترین استوری هایتان را در قسمت هایلایت قرار دهید.

 

بلاگرها برای تبلیغات دندانپزشکی

بلاگرها اشخاصی هستند که فالوورهای زیادی دارند و بسیار محبوب هستند. آنها می توانند شما را به تعداد زیادی از فالوورهای خود معرفی کنند. چون اینستاگرام کاملا براساس اعتماد و اصالت است، بلاگرها در اینستاگرام بسیار محبوب هستند.

بلاگرهای زیادی در زمینه صنعت دندان پزشکی فعالیت می کنند که می توانند پیام شما را به مخاطبان زیادی برسانند.

نکته: دندان پزشکانی که بلاگر هستند با بلاگرهایی که برای دندان پزشکان تبلیغات انجام می دهند تفاوتی وجود دارد. این که چه کسی را برای این کار انتخاب کنید بستگی به اهداف کلی شما دارد. مثلا اگربخواهید یک کیت تمیز کردن دندان بفروشید، استفاده از یک بلاگر که در زمینه سبک زندگی فعالیت دارد برای شما مناسب تر است.

 

4- بازاریابی برای دندان پزشکان: بایدها و نباید ها

بایدها:

 1. برای گذاشتن پست از عکس های واقعی استفاده کنید
 2. اعضای تیم خود را معرفی کنید تا فالوورهایتان بیشتر با شما آشنا شوند
 3. به کامنت هایی که برای شما می گذارند و کاربرانی که شما را در عکسی تگ می کنند، پاسخ دهید.
 4. عکس هایی که در اینستاگرامتان هست را پرینت بگیرید و در مطب خود در معرض دید قرار دهید
 5. تمام کسانی که در پست شما حضور دارند را تگ کنید. این کار تعداد لایک و کامنت ها ی شما را دوبرابر می کند.

 

نبایدها:

 1. فعالیت بدون نظم و غیر منسجم.
 2. گذاشتن عکس های بیماران بدون اجازه آنها.
 3. استفاده از تعداد زیادی هشتگ. نمی توانید از بیشتر از 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید ولی استفاده ازاین تعداد زیاد هشتگ، پست شما را ناخوشایند می کند.
 4. فقط تبلیغ کردن خدمات دندان پزشکی تان در پست ها. برای بازاریابی اینستاگرامی موفق باید محتوای آموزنده و جالب تولید کنید

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام