راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 26 تیر 1398

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و استوری اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

امروزه بسیاری از مردم از شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام استفاده می کنند. از اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس و فیلم استفاده می شود. از این رو، بسیاری از مردم برای این که عکس ها و ویدئوهای خود را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند، از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی دارای محیطی کاربر پسند و در عین حال ساده و راحت می باشد، که به همین دلیل بسیاری از افراد به استفاده از آن  اقدام می کنند. ولی با این حال، یکی از دغدغه ها و سوالاتی که بسیاری از کاربران اینستاگرام دارند، مربوط به سایز استاندارد عکس در اینستاگرام و همچنین ابعاد عکس استوری اینستاگرام می باشد.

- اینستاگرام: شبکه اجتماعی محبوب

شبکه اجتماعی اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس و ویدئو در سال 2010 ایجاد شد. این شبکه به کاربران اجازه می دهد، عکس ها و ویدئوهای خود را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند. اینستاگرام دارای امکاناتی مانند اشتراک گذاری عکس، ویدئو، ارتباط مستقیم با دوستان از طریق دایرکت، لایک کردن، نظر دادن و گذاشتن پست های کوتاه و غیره می باشد. وجود این امکان در اینستاگرام بر محبوبیت آن افزوده است و روز به روز بر تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند، افزوده می شود. ولی با این حال، برای بسیاری از افرادی، که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند، عدم آشنایی با استانداردهای گذاشتن عکس، ویدئو و غیره در برخی موارد مشکل ساز می شود و مایع ناراحتی و اذیت می شود.

- عکس و استوری در اینستاگرام

اینستاگرام مدتی می شود که محدودیت های مربوط به سایز پست ها را برداشته است. به همین دلیل دیگر نیاز نیست که حتما طول و عرض عکس هایی که در اینستاگرام به اشتراک می گذارید، یکسان باشد. به همین دلیل می توانید عکس های خود را به راحتی در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید. ولی با این حال، هنوز یک محدودیت برای سایز عکس ها در اینستاگرام وجود دارد. محدودیتی که برای سایز عکس ها در اینستاگرام وجود دارد، مربوط به ارتفاع عکس ها می باشد. اینستاگرام تنها عکس هایی را نمی پذیرد که ارتفاع آنها از طولشان خیلی بیشتر باشد. با توجه به این که عکس ها در صفحه پروفایل و صفحه اکسپلور اینستاگرام به صورت مربع نشان داده می شود، بنابراین ما ملزم می شویم که محتوای اصلی پست ها را در مربع وسطی قرار دهیم. ولی با این حال، اینستاگرام حداکثر سایزهایی که برای بارگذاری عکس ها به کاربر اجازه می دهد به صورت زیر است.

سایز استاندارد عکس در اینستاگرام در حالت مربع طول و عرض عکس باید 1080 در 1080 پیکسل باشد. در حالت افقی سایز عکس می تواند به عرض 1080 در ارتفاع 1350 پیکسل باشد و در حالت عمودی هم 1080 در 566 پیکسل است.

با توجه به این که شما عکس های خود را به کدام حالت می خواهید در اینستاگرام بارگذاری کنید، می توانید سایز استاندارد عکس در اینستاگرام را انتخاب کنید، تا عکس ها با حداکثر کیفیت نمایش داده شوند.

- استوری گذاشتن در اینستاگرام  

افزودن بر این که اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام بسیار پر طرفدار است. استوری گذاشتن هم طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از افراد از لحظات خوب زندگی خود فیلم گرفته و در اینستاگرام استوری می کنند. ولی با این حال عدم آشنایی با ابعاد عکس استوری اینستاگرام یکی مشکلاتی است که بسیاری از افراد دارند.

برای قرار دادن عکس استوری باید به این نکته توجه داشته باشید که ابعاد عکس استوری اینستاگرام 1.91:1 و 4:5  است و تا به امروز اینستاگرام از این ابعاد عکس در استوری پشتیباتی می کند. بنابراین اگر می خواهید به صورت افقی عکس استوری در اینستاگرام قرار دهید، باید عکس در سایز 1080 در 608 پیکسل باشد. اما اگر به صورت عمودی عکس در استوری می خواهید قرار دهید، می توانید از اندازه 1350 در 1080 عکس را استوری کنید.

به این صورت می توانید عکس ها و ویدئوهای خود را در سایز استاندارد اینستاگرام استوری کرد که بالاترین کیفیت و زرولوشن را داشته باشد. اما اگر می خواهید به صورت حرفه ای اقدام به طراحی سایت و مدیریت اینستاگرام کنید، در این صورت می توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ در شیراز استفاده کنید و به صورت حرفه به طراحی سایت در شیراز اقدام نماید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)